Telefon
WhatsApp
Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu Göreve Başladı

Haber: Birol ERGİN

Vali Hamza Aydoğdu  makama gelmeden önce Vali Recep Yazıcıoğlu Caddesinde vatandaşlarla selamlaştı.

Valilik önünde düzenlenen karşılama programına Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, İl Müdürleri ve vatandaşlarca karşılanan Vali Aydoğdu daha sonra makama geçti. 

Vali Aydoğdu makamında yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanlığımızın 10 Ağustos 2023 tarih ve 2023/376 sayılı Valiler Kararnamesi ile atandığım Erzincan Valiliği görevine bugün itibariyle başlıyorum. Bu vesileyle beni bu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya'ya şükranlarımı arz ediyorum. Yeni görevimin ilimiz ve şahsım için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

Fırat Nehri’nin bereketini taşıyan, etrafı dağlık, ortası bağlık, Munzur’u, Ergan’ı, Keşiş Dağları, geniş yaylalarıyla şehr-i can Erzincan’da sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Terzi Baba’sıyla, Pîr-i Sâmî'leri ve nice erenleriyle gönüllerde taht kuran, Anadolu’nun gür sesi Mustafa Kutlu’nun memleketi, bağrından bir cumhurbaşkanı, üç başbakan, altı bakan çıkaran, mayası sevgiyle karılmış bu güzide şehirde nice güzelliği büyütme ve paylaşma heyecanı içindeyim.

Misafirperver mert insanlarıyla, kulağa şölen veren lisanlarıyla, yanık türküleriyle, halk ozanlarıyla gönüllerde taht kuran, canlara can olan Erzincan’a hizmet edecek olmanın kıymeti bizler için çok büyük. Bu yolda muvaffak olmayı, çalışma arkadaşlarımla birlikte toplumun istisnasız her kesimini kucaklayan, güler yüzlü ve şefkatli bir yönetim anlayışını benimseyip gücümüzü ve gayretimizi her zamanki gibi devletimizden, milletimizden alacağımızı söylemek istiyorum.

Erzincan’ımız için güzel hizmetler yaparak şehrimizi daha da ileriye taşımak adına, Sayın Milletvekillerimiz başta olmak üzere, yerel yönetimlerimiz, adli ve askeri kuruluşlarımız, üniversitemiz, siyasi parti temsilcilerimiz, oda, meslek ve sivil toplum kuruluşlarımız, basın ve medya kuruluşlarımız ile gücümüze güç katıp, azim ve gayretle çalışacağız.

Bu vesileyle görevi devraldığım Sayın Mehmet Makas Valim başta olmak üzere, İlimize hizmet etmiş bütün valilerimize teşekkür ediyor; kendilerine sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

İlimize şimdiye kadar destek olan bütün Başbakanlarımıza ve son Başbakanımız Binali yıldırım beye de teşekkürlerimi iletmek isterim. Rabbim işlerimizi kolaylaştırsın, Rabbim bizi milletimize karşı mahcup etmesin diyorum.” ifadelerini kullandı.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu sosyal medya hesapları üzerinden, “Bismillah diyerek başladık.. Allah, mahcup etmesin.” Mesajıyla “Erzincan’ı Keşfet” isimli bir video paylaştı.

1000 ADET KARTVİZİT

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!