Telefon
WhatsApp
Erzincan Merkez Cemevi’ne Oto Park Yapıldı

Erzincan Belediye Başkanlığı tarafından kamulaştırılan alana yapılan otopark hizmete açıldı. Asfalt serim çalışmasının ardından tamamlanan çalışmalarla Cemevine gelen misafirler için araçlarını park edebileceği bir alan olarak kullanılacak.

Cemevi Otopark alanını yerinde inceleyen Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi Başkanı Sadık Düzgün ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Kerim Derviş ile birlikte otopark alanını gezdi.

Burada basın mensuplarına bir konuşma yapan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi Başkanı ve Cemevi Dedesi Sadık Düzgün konuşmasında şunları ifade etti; “Bizim Cemevi olarak otopark sorunumuz vardı. Bunu daha önce Başkanımıza ilettik. İlgileneceğini söylemişti. Erzincan her ne kadar dışarıya göç veren bir il olsa da, her vatandaş cenazesini kendi memleketine getiriyor. Getirince de burada otopark sorunumuz oluyordu. Başkanımıza bu konuda teşekkür ederiz. Umduğumuzdan çok daha kısa bir sürede burasını oto park olarak tahsis etti. Cenazelere gelenler araçlarını bu alana çekecek. Başkanımız diğer konularda da ne dediysek bize yardımcı oldu. Her zaman her isteğimizi yerine getiriyor, kendisine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Kerim Derviş ise şunları ifade etti; “Başkanımıza Mahallem adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Mahallemize yaptığı hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Daha sonra konuşan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun konuşmasında şunları kaydetti; “Çok değerli Erzincanlı hemşerilerim. Şu anda Cumhuriyet mahallesindeki Merkez Cemevi’mizde bulunmaktayız. Otopark problemini çözdük, çok şükür. Erzincan’ımızda “Kardeşliğin Şehri” ifadesi yerini bulmuş oldu. Biz 85 milyonun Türkiye’de kardeş olmasını, 240 bin insanın Erzincan’da kardeşlik duygularıyla hayatına devam etmesi gerektiği inancını taşımaktayız. Onun için de yatırımlarımızı her inanç noktasında, dünya bakışı, dünya görüşü noktasında kim olursa olsun ona destek olmamız gerektiğinin bilinci ile hareket etmekteyiz. “Kardeşliğin Şehri Erzincan”dan tüm Türkiye’mize hürmet ve saygılarımızı sunuyoruz, iyi ki varsınız.” dedi.

1000 ADET KARTVİZİT

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!