Telefon
WhatsApp
Erzincan’da 2024 Camiler ve Din Görevlileri Haftası Yarışmaları Yapıldı

İl Müftüsü Muharrem Gül ve birlikte bir komisyon heyeti huzurunda yapılan yarışmalarda, Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma’da birinciliği; Boyacılar Camii İmam Hatibi Yusuf Kocatürk elde ederken, ikinciliği  Çayırlı İlçe Müftülüğü’nden Tayfun Tunç, Hafızlık yarışmasında dereceye girerek  birinci olan yarışmacı ise Muhammediye Camii Uzman İmam Hatibi Ersoy Satılmış olarak belirlendi.

Etkili Hutbe Sunumu yarışmasında birinciliği Terzibaba Camii Uzman İmam Hatibi Yunus Emre Kılıç, ikinciliği Cami-i Kebir Uzman İmam Hatibi Abdullah Aslan, üçüncülüğü ise Akabe Camii İmam Hatibi Muhammet Zeki Kali elde ettiler.

Ezanı Güzel Okuma yarışmasında birinciliği Akabe Camii Müezzin Kayyımı Burhan Eser, ikinciliği ise Cami-i Kebir Müezzin Kayyımı Murat Ayhan elde ettiler.
Hadis-i Şerif Ezberleme yarışmasında birinciliği Hancı Mah. Akşemseddin Camii İmam Hatibi İdris Dündar birinci olurken, ikinciliği ise Hacı Osman Tural Camii Vekil Müezzin Kayyımı Abdullatif Çakmak  elde ettiler.

İl Müftülüğü tarafından bütün yarışmacılara derecelerine göre çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmanın jüri başkanlığını yapan Müftü Muharrem Gül, yarışmaya katılan bütün din görevlilerine ve yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

1000 ADET KARVİZİT 600 TL

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!