Telefon
WhatsApp
Erzincan Barosundan Provokasyon Uyarısı
300 X 250 Reklam Alanı

Konu ile ilgili Başkan Av. Aktürk yaptığı açıklamasında “30.07.2022 tarihinde Ankara’da Alevi kurumları ve Cem evlerine yönelik eş zamanlı saldırılar gerçekleştirilmiştir.

Karanlık bir provokasyonu amaçlayan bu saldırılar, geçmişte olduğu gibi ülkede yeni bir kaos ve çatışma ortamı yaratmayı hedeflemiştir.

 

Saldırıyı gerçekleştiren 3 şahsın gözaltına alındığı bilgisi kamuoyuyla paylaşılmıştır.

Her ne kadar provokasyon amaçlı saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen 3 kişi yakalanmış ise de arka planında bulunan  herkesin tespit edilerek yargı önüne çıkarılmasını bekliyoruz.

 

SALDIRININ BÜTÜN YÖNLERİYLE AÇIĞA KAVUŞTURULMASI ELZEMDİR

 

Son yıllarda toplumun belli kesimlerine karşı yapılan çeşitli saldırıların, Alevilerin evlerinin işaretlenmesinin ve bu son saldırıların birbirinden bağımsız olmadığı kanaatindeyiz.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yaşanmış benzer provokasyon girişimlerinin bir daha yaşanmaması, toplumsal barışın ve birlikte yaşama kültürünün güçlü kılınması için hukukun işletilerek saldırının bütün yönleriyle açığa kavuşturulması elzemdir.

 

PROVOKASYON GİRİŞİMLERİNİN ARKA PLANIYLA BİRLİKTE AÇIĞA ÇIKARILMASINI TALEP EDİYORUZ

 

Ülkenin seçime gittiği bir süreçte; kaos ve çatışmadan beslenmek isteyen karanlık güçlerin harekete geçmesine zemin hazırlayan bu saldırıların, daha büyük ve acı bir sonuca varmaması için başta siyaset kurumu olmak üzere herkese büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir.

Bu vesileyle; yetkilileri bir kez daha seçim odaklı kutuplaştıran ve ötekileştiren dilden vazgeçmeye davet ediyor, toplumu kutuplaştırmaya çalışan bu provokasyon girişimlerinin arka planıyla birlikte açığa çıkarılmasını talep ediyoruz.

 

Başta saldırıya uğrayan kurumlar olmak üzere herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” Dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Erzincan Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150