Telefon
WhatsApp
Erasmus+ Okul Eğitimi Proje Hareketlilikleri Berlin Ayağı Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yürütülen 2022-1-TR01-KA121-SCH-000062923 numaralı "Okul Eğitimi Öğrenci ve Personel Hareketliliği için Erasmus Akreditasyonu" isimli Erasmus projesi çerçevesinde planlanan hareketlilikler kurs ve eğitim, öğrenci gruplarının hareketliliği ve iş başı izleme gibi faaliyetlerden oluşmaktadır.

Erasmus+ 2021-2027 yılları arasında uygulanan eğitim, gençlik ve spor alanlarını kapsayan Avrupa Birliğinin hibe programıdır.

Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü başvurusu yapılan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri 2023 yılı Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilmektedir. Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yürütülen 2022-1-TR01-KA121-SCH-000062923 numaralı "Okul Eğitimi Öğrenci ve Personel Hareketliliği için Erasmus Akreditasyonu" isimli Erasmus projesi çerçevesinde planlanan hareketlilikler kurs ve eğitim, öğrenci gruplarının hareketliliği ve iş başı izleme gibi faaliyetlerden oluşmaktadır.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından koordinatörlüğü ve yürütücülüğü yapılan 2022 yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Hareketlilikleri kapsamında Müdürlüğe akredite olup Berlin hareketliliğine katılım sağlayan Mimar Sinan Anaokulu, Hezarfen Ahmet Çelebi MTAL, İpekyolu MTAL, Refahiye MTAL, Çayırlı ÇPAL ve Müdürlüğümüzden toplam 10 katılımcı öğretmen 13-17 Kasım 2023 tarihleri arasında Almanya'nın Berlin şehrinde 'Dijitalleşme' konulu işbaşı gözlem faaliyeti ile 'Game Basing Learning" konulu eğitim kursuna katıldı.

Okulda gerçekleştirilen işbaşı izleme faaliyeti kapsamında hareketliliğe katılan öğretmenler okuldaki dijitalleşme, Web tabanlı öğrenmenin öğrenciler ve öğrenme üzerindeki etkisini değerlendirme fırsatı bulunuldu.

Kursa katılım sağlayan öğretmenler oyun tabanlı öğrenme eğitim metodu ile etkili ve kalıcı öğretim yöntemleri ile ilgili yeni beceriler kazandılar.

Grup ayrıca okul ve kurs faaliyetlerinin yanı sıra Berlin Başkonsolosluğunu ziyaret edip şehrin kültürel yerlerini tanıma fırsatını buldular.

1000 ADET KARTVİZİT

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!