ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ EĞİTİM SPOR İLANLAR KÜNYE İLETISİM
23.06.2018 Şehit Bayraci son yolculuğuna uğurlandı     -    23.06.2018 Bakan Yılmaz, Hafız Öğrencilerimiz Yeteneklerini K     -    23.06.2018 Erzincan Üniversitesi Yeni Rektörünü Bekliyor     -    23.06.2018 Şehit Bayraci baba ocağına getirildi     -    23.06.2018 Ekşisu Tatilcileri Bekliyor     -    23.06.2018  Ulusal Kalite Etiketi Atölye Çalışması Yapıldı     -    23.06.2018 Yerel Medya Buluşmaları Sivas'ta Yapıldı     -    23.06.2018  İlk kez öz vatanlarında oy kullanacak olmanın     -    23.06.2018  Bağımlılıkla Mücadele toplantısı yapıldı     -    23.06.2018  Kanyonda "paraşütle uçtular"     -    23.06.2018  Yürüyemeyen yavru kedi İstanbul'da şifa bulacak     -    23.06.2018  Kur'an Kursu Öğreticilerine Seminer     -    23.06.2018 24 Erzincan sporda Hareketli Günler     -    23.06.2018  Tüketici güven endeksi 70,3 oldu     -    23.06.2018  Kemahlılar Cantekin İle Devam Dedi     -    22.06.2018 İHALE İLANI     -    22.06.2018  Köylere Sıcak asfalt Çalışmaları Başladı     -    22.06.2018  Tarih kokan müze     -    22.06.2018 İmar Barışı konusunda muhtarlar bilgilendirildi     -    22.06.2018  ortaokul Çağındaki Çocuklar Doğaya Karşı Bilinçle     -    22.06.2018  Milletvekili Adayları muhtarlarla buluştu     -    22.06.2018  Erzincan Çiçeklendiriliyor     -    22.06.2018  Erzincan'da yük treni raydan çıktı     -    22.06.2018 Savan, 31 Temmuz 2018'e Kadar Yapılmalı     -    22.06.2018 Yürekleri Hoplattılar     -    22.06.2018 Yaylada mahsur kalan aracı eşekler kurtardı     -    22.06.2018 Futbolda Alt Yapı Seçmeleri Yapılacak     -    22.06.2018 Erzincan'da sağanak ve dolu etkili oldu     -    22.06.2018 Çift Sıra Araç Parkları Tehlike Saçıyor     -   
Koruyucu Aileler İftarda Bir Araya Geldiler
Koruyucu Aileler İftarda Bir Araya Geldiler
Erzincan Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafındanbarınmaya ve korunmaya muhtaç çocuklar ve bu çocuklara refakat eden aileler için her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazan’da da iftar programı düzenlendi.
Erzincan’da barınmaya ve korunmaya muhtaç çocuklar ve bu çocuklara refakat eden aileler için Erzincan Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından iftar programı düzenlendi.
Erzincan’da koruyucu ailelere yönelik her Ramazan ayında geleneksel olarak gerçekleştirilen iftar yemeği bu Ramazan ayında da gerçekleştirildi. 
Erzincan Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar programına Erzincan Valisi Ali Arslantaş, eşi Hatice Arslantaş, 3'ncü Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, eşi Nesrin Savaş, 3'ncü Ordu Komutanlığı Garnizon Komutanı ve Kurmay Başkanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muammer Doğan, protokol mensupları, koruyucu aileler ve çocuklar katıldı..
Gönül Elçileri projesi kapsamında 2013 yılından beri yürütülen proje kapmasında barınmaya ve korunmaya muhtaç onlarca çocuk aile özleminden mahrum bırakılmıyor. Erzincan’da 27 koruyucu ailenin himayesinde bulunan 35 çocuk proje kapsamında maddi manevi tüm ihtiyaçları da koruyucu aileler tarafından gideriliyor.
Koruyucu ailelere yönelik gerçekleştirilen programda konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın eşi Hatice Arslantaş, devletin yapmış olduğu en önemli hizmetlerden, girişimlerden birisinin ‘Koruyucu Aile’ sistemi olduğunu vurgulayarak, herkesin bu sosyal sorumluluk projesine katkıda bulunmasını istedi. Konuşmasını sürdüren Hatice Arslantaş; “Hanelerimize, gönüllerimize misafir ettiğimiz bereketin ve yardımlaşmanın ayı olan Ramazan-ı Şerif’in son günlerinde sizlerle bir arada olmanın, aynı sofrada bulunmanın mutluluğu içerisindeyim. Ramazan;  bereket, paylaşmak ve sevgi ayıdır. Ramazan; insan iradesini sabır ve sevgiyle eğiten, merhamet, hoş görü, diğerkâmlık gibi hasletlerin tüm kalplerde toplandığı aydır. Sosyal yardımlaşmanın ve paylaşmanın artığı, birlik ve beraberlik ruhunun canlandığı bu ayda, Ramazan’ın insana kazandırdığı tüm hasletleri yaşamının her dönemine taşıyan, örnek olan, öncü olan siz değerli koruyucu ailelerimizle, sevgili çocuklarımızla buluştuğumuz bu iftar sofrasının birliğimizi ve dirliğimizi daha anlamlı hale getireceğine ve daha güçlendireceğine yürekten inanıyorum.
Sayın Cumhurbaşkanımızın saygıdeğer eşleri Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlayan Gönül Elçileri projesi 2013 yılından beri tüm Türkiye’de olduğu gibi şehrimizde de titizlikle yürütülmektedir. Hemen hemen her yaş grubundan 47 çocuğumuz koruyucu aile hizmetinden yararlandı. Şu an 35 çocuğumuz, 27 koruyucu ailemizin himayelerinde yaşamlarını sürdürüyor. Bu hayırlı projemiz, gönül elçilerimizin, gönüllü kardeşlerimizin, sosyal sorumluluk duygusu yüksek kişi ve kurumların el ele vermesi ile uzun yıllar sürdürülecektir.
Gönül elçilerimiz büyük ve hayırlı bir projenin ilk etabında çocuklarla, koruyucu aileler arasında muhteşem köprüler kurdular. Bir anlamda toplumun gözünü açtılar. Bu değerli çalışmalarda tüm katılımcılardan katkı bekliyoruz.
Devletimiz, çocuklarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılasa da anne-baba sevgisini doğal ortamda karşılayamaz. Bu eksiği sizler tamamlıyorsunuz. Sizin gibi engin gönüllü kardeşlerimiz oldukça çocuklarımız aile ortamında dolayısıyla sevgi ikliminde büyüyecek. Bu bakımdan kendinizle ne kadar övünseniz azdır. Unutmayalım ki sağlıklı, huzurlu bir toplum istiyorsak toplum en küçük çekirdeği olan aileye odaklanmalıyız.
Sevginin, saygının ve hoşgörünün, kısacası huzurun olmadığı yerde bülbüller susar, goncalar açmaz. Biz gül yetiştirenlere mahsus hevesle toplumumuzu, çevremizi gül bahçesine çevireceğiz. Geçmişte olduğu gibi şimdi de tüm dünyaya insanlık dersi vereceğiz. Ben bu büyük, müşfik ailenin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Koruyucu ailelerimizle evlatlarımız arasında kan bağı olmasa da can bağı kurduklarını görmenin huzurunu yaşıyorum.
Çocuklarımıza sevgiyle bakan, gül gibi gören siz değerli ailelerimize yaşamlarınız boyunca mutlu, başarılı ve huzurlu bir ömür diliyorum. Çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Şimdiden bayramınızı tebrik ediyorum. Bu güzel programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sizleri saygıyla sevgiyle selamlıyorum” dedi
Konuşmaların ardından koruyucu ailelerle birlikte yenilen iftar yemeğinden sonra Erzincan Valisi Ali Arslantaş, eşi Hatice Arslantaş, 3'ncü Ordu Komutanı Orgeneral Sayın İsmail Serdar Savaş, eşi Nesrin Savaş ailelerle tek tek hatıra fotoğrafı çektirdiler.Haberin Ekleniş Tarihi :13.06.2018    Kaynak :

Bu haber toplam 56 defa okunmuştur.

Yorumlar

 Şehit Bayraci son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Bayraci son yolculuğuna uğurlandı
 Bakan Yılmaz, Hafız Öğrencilerimiz Yeteneklerini K
Bakan Yılmaz, Hafız Öğrencilerimiz Yeteneklerini Kaybetmemeli
 Erzincan Üniversitesi Yeni Rektörünü Bekliyor
Erzincan Üniversitesi Yeni Rektörünü Bekliyor
 Şehit Bayraci baba ocağına getirildi
Şehit Bayraci baba ocağına getirildi
 Ekşisu Tatilcileri Bekliyor
Ekşisu Tatilcileri Bekliyor
  Ulusal Kalite Etiketi Atölye Çalışması Yapıldı
Ulusal Kalite Etiketi Atölye Çalışması Yapıldı
 Yerel Medya Buluşmaları Sivas'ta Yapıldı
Yerel Medya Buluşmaları Sivas'ta Yapıldı
  İlk kez öz vatanlarında oy kullanacak olmanın
İlk kez öz vatanlarında oy kullanacak olmanın heyecanını yaşıyorlar

          ANKETLER
          SON DAKİKA

            E-HABER BÜLTENİ

            EN ÇOK OKUNANLAR            EKONOMİ
Döviz Kuru altın


            SİTE İÇİ ARAMA            ERZİNCAN HAVA DURUMU

Yec Web Tasarım ve Yazılım