ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ EĞİTİM SPOR İLANLAR KÜNYE İLETISİM
23.06.2018 Şehit Bayraci son yolculuğuna uğurlandı     -    23.06.2018 Bakan Yılmaz, Hafız Öğrencilerimiz Yeteneklerini K     -    23.06.2018 Erzincan Üniversitesi Yeni Rektörünü Bekliyor     -    23.06.2018 Şehit Bayraci baba ocağına getirildi     -    23.06.2018 Ekşisu Tatilcileri Bekliyor     -    23.06.2018  Ulusal Kalite Etiketi Atölye Çalışması Yapıldı     -    23.06.2018 Yerel Medya Buluşmaları Sivas'ta Yapıldı     -    23.06.2018  İlk kez öz vatanlarında oy kullanacak olmanın     -    23.06.2018  Bağımlılıkla Mücadele toplantısı yapıldı     -    23.06.2018  Kanyonda "paraşütle uçtular"     -    23.06.2018  Yürüyemeyen yavru kedi İstanbul'da şifa bulacak     -    23.06.2018  Kur'an Kursu Öğreticilerine Seminer     -    23.06.2018 24 Erzincan sporda Hareketli Günler     -    23.06.2018  Tüketici güven endeksi 70,3 oldu     -    23.06.2018  Kemahlılar Cantekin İle Devam Dedi     -    22.06.2018 İHALE İLANI     -    22.06.2018  Köylere Sıcak asfalt Çalışmaları Başladı     -    22.06.2018  Tarih kokan müze     -    22.06.2018 İmar Barışı konusunda muhtarlar bilgilendirildi     -    22.06.2018  ortaokul Çağındaki Çocuklar Doğaya Karşı Bilinçle     -    22.06.2018  Milletvekili Adayları muhtarlarla buluştu     -    22.06.2018  Erzincan Çiçeklendiriliyor     -    22.06.2018  Erzincan'da yük treni raydan çıktı     -    22.06.2018 Savan, 31 Temmuz 2018'e Kadar Yapılmalı     -    22.06.2018 Yürekleri Hoplattılar     -    22.06.2018 Yaylada mahsur kalan aracı eşekler kurtardı     -    22.06.2018 Futbolda Alt Yapı Seçmeleri Yapılacak     -    22.06.2018 Erzincan'da sağanak ve dolu etkili oldu     -    22.06.2018 Çift Sıra Araç Parkları Tehlike Saçıyor     -   
MHP'liler İftarda Bir Araya Geldiler
MHP'liler İftarda Bir Araya Geldiler
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) il teşkilatı tarafından Milletvekili adayları için tanışma ve kaynaşma iftar programı düzenledi. Düzenlenen Programa oldukça yüksek katılım sağlanırken birçok katılımcının ayakta kaldığı gözlendi.
Erzincan Kulem Park ta düzenlenen iftar programına Milliyetçi Hareket Partisi Erzincan Milletvekili adayları Bekir Aksun, Mutlu Özdemir yanı sıra MHP İl Başkanı Sakin Sönmez, MHP Merkez İlçe Başkanı Salih Aksu, Erzincan Baro Başkanı Av. Âdem Aktürk, Şehit Aileleri Koruma Dernek Başkanı Özal Kılıç, Milliyetçi Hareket Partisi MHP İlçe ve belde belediye başkanları, Ülkü Ocakları Başkanı, Türkiye Kamu-Sen Erzincan İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı  Kemal Kütük, BBP Merkez İlçe Başkanı Nilgün Türk MHP İl ve İlçe teşkilatları ile Partili vatandaşlar katıldı..
Erzincan Kulem Park ta gerçekleştirilen İftar programı Kur’an Tilaveti ile başladı. İlk olarak Partililerin büyük tezahüratları ile konuşmalarını gerçekleştiren MHP Erzincan Milletvekili ikinci sıra adayı Mutlu Özdemir; “Bizlerin burada toplanmamıza kardeşlerin kucaklaşmasına hasret gidermelerini sağlayan Yaradan’ımıza hamt senalar olsun.                 24 Haziran 2018Cumhurbaşlanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği açıklaması yapıldıktan sonra bizlerden desteklerini esirgemeyen hemşerilerime ve büyüklerime şükranlarımız arz ediyorum dedi.
DURUŞUMUZ TÜRKİYE
Duruşu olanın dev gibi bir davası, hayalleri vardır. Duruş aynı zaman da iddia, irfan ve kararlılık mahsulüdür. Duruşu milli olanın durduğu yer meşrudur, ahlakidir, manevidir, halkın ve hakkın yanıdır. Bu itibarla mili duruşu sergileyen milliyetçi irademizle zorlukların üzerine gidiyor, en ufak bir gevşeme ve gerileme göstermiyoruz. Biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyetinin istikbali milli duruşun istikrar içerisinde devamına bağlıdır. Duruşumuz Türkiye’dir, Türklüktür, Müslüman Türk milletinin kendisidir. 
Konuşmaları sık, sık sloganlarla kesilen Özdemir, Biz yenilgiyi kabul etmeyiz, Müslümanlığımızdan Türklüğümüzden rahatsız olanlara inat varlığımız Türk Varlığına Armağan olsun” diyerek sözlerine son verdi. 
Daha Sonra Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen MHP Erzincan Birinci sıra milletvekili adayı Bekir Aksun uzun süre ayakta alkışlanarak sloganlar eliğinde bozkurt işareti ile konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çıktı. Aksun sloganlar uzun süründe bir süre kendisi de sloganlara eşlik etikten sonra Kadir gecesini kutlayarak başladığı konuşmasında; “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan bu mübarek ramazan ayında bizleri bir araya getiren Rabbimize şükürler olsun. Birliğimizi beraberliğimizi daim etsin. Hanelerimize sağlık ve huzur, işlerimize bereket ihsan eylesin dedi.
24 HAZİRAN EN ÖNEMLİ SEÇİM
Aksun, Hepinizin malumu 24 Hazirangünü millet olarak belki de cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden birini yapacağız. Bu seçimin önemini uzun zamandan beri çeşitli kaynaklardan dinledik. Bu seçimle birlikte yeni bir sistem olan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine tamamen geçmiş olacağız. Bu seçimin siyaseten bir diğer önemi ise ilk defa ittifakların yarışacağı bir yöntem ile seçim yapmamız olacak. Bildiğiniz üzere Bir yanda Milliyetçi Hareket Partisi ve AKP’nin oluşturduğu Büyük Birlik Partisinin de dışarıdan desteklediği Cumhur İttifakı diğer yanda da CHP, İP ve SP’nin oluşturduğu millet ittifakıvardır. Milliyetçi Hareket Partisinin muhterem Genel Başkanı sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi; her zaman olduğu gibi güçlü ve bilge liderliği, ilkeli duruşu, ileriyi gören engin siyasi tecrübesi, eşsiz siyasi ahlak ve dürüstlüğü ile verdiği sözün arkasındadır ve hep olacaktır. Koltuk için menfaat için sözlerini eğip bükmeden, karnından konuşmadan, harbice ve mertçe sözünü söylemektedir. İttifakımızın adı cumhur ittifakıdır, cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu ittifaka zarar verecek hiçbir söylem ve davranışın içinde olmadık olmayacağız. Milletimizin özlediği, canı gönülden arzu ettiği bu birlik beraberlik havasını asla bozmayacağız, bozulursa da bozan asla Milliyetçi Hareket Partisi olmayacaktır. Fitneye düşmeyeceğiz, vatan millet düşmanlarının değirmenine su taşımayacağız ve en önemlisi küçük hesapların peşine düşüp, büyük hesapların oyuncağı olmayacağız. Diğer ittifak ortaklarımızın da bu duygu ve düşünce içerisinde olduklarından hiç şüphemiz yoktur.
Genel seçimlerde her ne kadar Ulusal düzeydeki politikalar konuşulsa da bugün ben sizlerle daha yerel sorunlarımızı konuşmayı arzu ettiklerini belirten Aksun, Burayı bir dost meclisi bilerek; Bu şehirde doğup büyümüş, aşını ekmeğini bu şehirden kazanmış, evlatlarını burada yetiştirmiş ve en önemlisi de şu ki; evlatlarına bu şehirde, Erzincan’da gelecek arayan bir kardeşiniz olarak tüm samimiyetimle sizlerle bazı düşüncelerimi paylaşmak istiyorum dedi..
ERZİNCAN’A NELER YAPILDIĞINI BİLİYORUZ
Değerli arkadaşlar, kıymetli dostlar, Ülküdaşlarım, Erzincan bizim yuvamız, vatanımız, ata toprağımız. Biz Erzincan’la varız. Hani diyor ya şair “Aç kaldım, susuz kaldım terk etmedi sevdan beni”. Biz de afetini gördük, çilesini çektik ama ne memleketimizin sevdası bizi terk etti, ne de biz memleketi terk ettik. Erzincan ne kadar iyi ise biz de o kadar iyiyiz. O ne kadar hareketli ise biz de o kadar hareketliyiz, bereketliyiz. Geçtiğimiz yıllar içerisinde Erzincan’a neler yapılıp neler yapılmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Şimdi bunları burada ortaya dökmenin zamanı değil. Ama kesin olan bir şey var biz kırk kişiyiz birbirimizi biliriz. Şehrimizdeki genel kanaat, başbakan çıkaran bir şehrin bu imkândan faydalanamadığı yönündedir. Kaldı ki sayın başbakanımız kendisi de ifade ettiler, herkese iki yaptıysak Erzincan’a bir yaptık dedi ve böylece bu tartışmayı bizzat kendileri bitirdi. 
24 Haziran’dan sonra bir başbakanımız da olmayacağına göre,  şimdiye kadar başbakanın yapmadığını bundan sonra kim yapacak onu da siz değerli dostlarımın arkadaşlarımın takdirine bırakıyorum. 
Değerli hemşerilerim dedim ya biz kırk kişiyiz birbirimizi biliriz. Gerçekten biz birbirimizin işini, derdini sıkıntısını bilen insanlarız. Şahsım, bu şehirde hem eğitimle, hem ticaretle, hem tarımla ve hem de siyasetle uğraşan bir kardeşiniz olarak sizin bir arkadaşınız, bir dostunuz olarak sizinde samimiyetinize güvenerek kendimi sizlere ayrıca tanıtma gereği duymadım. 
SİZ BENİ TANIYORSUNUZ; BEN DE SİZLERİ
Ve bu samimiyete bu dostluğa ve arkadaşlığa binaen huzurunuza vekâletinizi almak üzere çıkmış bulunmaktayım. Yiyecek ekmeğimiz içecek suyumuz varsa, nasibimize yazılmışsa inşallah Allah’ın takdiri sizin de teveccühlerinizle toprağımıza vatanımıza özellikle siz değerli hemşerilerime hizmet etmenin şerefi ile şerefleneceğiz. 
Kıymetli Hemşerilerim, arkadaşlarım ve kardeşlerim; Gerçekten ilimizin sorunlarının çözümü noktasında iddialı olduğumuzu ifade etmek isterim. Çünkü hepimiz bu sorunları yaşıyoruz. Bunlar ancak Erzincan’da yaşanarak bilinecek şeyler. O nedenle dedik ya; SENİ yaşayan bilir Erzincan. 
Erzincan Ticaret Odası Başkanım Ahmet Tanoğlu Bey, buradamı, bakın mesela bu dönemde Ahmet Başkanım ticaret odasına bir hizmet binası yapmak istiyor. Artık zamanı geldi gerçekten. İnşallah Allah nasip ederse 24 Haziran’dan sonra ilk tuğlayı beraber koyacağız. 
HER KONUDA KENDİSİNİN YANINDA OLACAĞIM
Hakeza Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanım Yaşar Faruk Günay Bey, burada mı? Süt fabrikalarından birinden bir tanker eksik gelse başkanımın uykularının kaçtığını biliyorum. Ne olacak bu süt? Erzincan Ziraat odası başkanım Tamer Geyik Bey, burada mı; inşallah arazi toplulaştırma işlerini birlikte yürüteceğiz,. Bekleyen birçok proje var bunları birlikte bitireceğiz inşallah. Şimdi tüm başkanlarımın dertlerini saysam sahura buradan gidemeyiz. Ama inşallah 24 Haziran’dan sonra tek tek hepsiyle oturup, esnaf odalarının, borsaların, ne kadar meslek kuruluşu ve STK mız varsa hepsinin Erzincan’ın sorunlarını tek tek çözeceğiz inşallah sizlerin desteği ile
ÇİFTÇİLERİMİZİN VE ÜRETİCİLERİN YANINDA OLACAĞIZ
Erzincan Tarım Ve Hayvancılık, Turizm Ve Sanayi Gelişim Planlarını Mutlaka Yapıp uygulayacaklarını belirten Aksun, Erzincan’daki süt üreticilerinin en büyük destekçileri olacaklarını belirterek,  Erzincan’da süt üretimi gelişen ve geleceğin yıldızı olacak bir üretim alanımızdır. Yılın 12’i ayı devam eden geçici işsizliğe neden olmayan gençleri topraklarına bağlayan, iş ve aş sahibi yapan geleceği parlak bir sektördür. Bu nedenle süt hayvancılığının; partimizin ve şahsımın özel ilgi ve alaka alanı olduğunu buradan sizlere ifade etmek isterim. Tabi buna bağlı olarak hayvansal üretimin gelişimi devam eden yatırımların takibi, yeni yatırım alanlarının belirlenerek hayata geçirilmesi de programımızın önemli bir parçasıdır. Hali hazırda Damızlık Birliği Ticaret Odası Ticaret Borsası ve Ziraat odası tarafından planlanan düve merkezinin en kısa sürede faaliyete geçmesi için özel çaba harcayacağız. İnşallah ilk tuğlasını da başkanlarımla birlikte koymak bizlere nasip olur dedi.
ERZİNCAN–TRABZON YÜKSEK İŞBİRLİĞİ KONSEYİNİ KURACAĞIZ
Erzincan-Gümüşhane-Trabzon kalkınma kuşağı bizim özel projemizdir. Erzincan – Erzurum Bayburt kalkınma bölgesindeki iller birbirine rakipken, bu kalkınma kuşağındaki iller birbirinin tamamlayıcısı. Biz bu potansiyeli mutlaka değerlendireceğiz. Kuracağımız Erzincan – Gümüşhane -Trabzon Yüksek İşbirliği Konseyi ile bu bölgedeki işbirliğini  artırıp yerel bir kalkınma dinamiği ortaya çıkaracağız. Bu konuda Trabzon Bölgesi’nin de çok istekli olduğunu biliyoruz. Bu kalkınma koridoru ile yeni yatırımlar, turizm ve ticarette yeni bir dönem başlatacağız inşallah.  
Erzincan OSB’nin en yakın takipçisi olacağız.  Erzincan Lojistik ve Lisanslı depoculuk merkezi mutlaka kurulacak. Erzincan Besi OSB’nin en yakın takipçisi olacağız. Heba edilen şeker fabrikasının en yakın takipçisi olacağız. Erzincan’daki sulama sorununu kalıcı olarak çözeceğiz ve Tarıma dayalı sanayimizi geliştireceğiz. Söz eriyorum dedi.
BİZİM DE DERDİMİZ ERZİNCAN
İnşallah yüce Mevla Takdir ederse, 24 Haziran’da Türkiye ve Erzincan güçlü bir yönetim yapısına kavuşacak, halkımızdaki bu “Sahipsiz Erzincan” düşüncesini silmek için var gücümüzü ortaya koyacağız. Hani derler ya, dertli söyleyen olurmuş. Bizim de derdimiz Erzincan söyleyecekte çok sözümüz var. Ama ne yapalım ki iftar ettik vakit dar, burada sizleri daha fazla bekletmeden sözlerime şu şekilde son vermek istiyorum;
Öncelikle 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin vatanımıza, milletimize, Erzincan’ımıza ve siz değerli hemşerilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Davetimize icabet edip iftar soframızı şereflendirdiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Ve sandıkta Üç hilalin altına mührü vurarak sizin içinizden biri olan bu kardeşinize destek vermenizi bekliyor ve hepinizi yüce Yaradan’a emanet ediyorum. Allah’a emanet olun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene” diyerek sözlerini tamamladı.
İftar sonrası Milletvekili adayları Bekir Aksun ve Mutlu Özdemir Partililer ile birlikte iftar programına katılan davetlileri teşekkür ederek yolculadılar.Haberin Ekleniş Tarihi :12.06.2018    Kaynak :

Bu haber toplam 47 defa okunmuştur.

Yorumlar

 Şehit Bayraci son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Bayraci son yolculuğuna uğurlandı
 Bakan Yılmaz, Hafız Öğrencilerimiz Yeteneklerini K
Bakan Yılmaz, Hafız Öğrencilerimiz Yeteneklerini Kaybetmemeli
 Erzincan Üniversitesi Yeni Rektörünü Bekliyor
Erzincan Üniversitesi Yeni Rektörünü Bekliyor
 Şehit Bayraci baba ocağına getirildi
Şehit Bayraci baba ocağına getirildi
 Ekşisu Tatilcileri Bekliyor
Ekşisu Tatilcileri Bekliyor
  Ulusal Kalite Etiketi Atölye Çalışması Yapıldı
Ulusal Kalite Etiketi Atölye Çalışması Yapıldı
 Yerel Medya Buluşmaları Sivas'ta Yapıldı
Yerel Medya Buluşmaları Sivas'ta Yapıldı
  İlk kez öz vatanlarında oy kullanacak olmanın
İlk kez öz vatanlarında oy kullanacak olmanın heyecanını yaşıyorlar

          ANKETLER
          SON DAKİKA

            E-HABER BÜLTENİ

            EN ÇOK OKUNANLAR            EKONOMİ
Döviz Kuru altın


            SİTE İÇİ ARAMA            ERZİNCAN HAVA DURUMU

Yec Web Tasarım ve Yazılım