ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ EĞİTİM SPOR İLANLAR KÜNYE İLETISİM
26.05.2018 AK Parti Milletvekili Adaylarına Coşkulu Karşılama     -    26.05.2018  Erzincan'da 3 bin 216 acemi er yemin etti     -    26.05.2018 Diyanet İşleri Başkanlığından Yardım Kampanyası     -    26.05.2018  Gün Yaz Kurslarımız Bu Yılda Devam Edecek     -    26.05.2018 Ahıska Türkleri İŞKUR aracılığıyla işbaşı yaptı     -    26.05.2018 Türk Kızılay'ından 2 Bin Kişiye İftar Sofrası     -    26.05.2018  Kursiyerlere Aile Müessesesinin Önemi Anlatıldı     -    26.05.2018  Erzincan Temiz Olsun Diye Çalışıyorlar     -    26.05.2018 Erzincan'da sağanak     -    26.05.2018 Cami buluşmaları devam ediyor     -    26.05.2018 Yanınızdayız Projesi İle Ev Ziyareti Yapılıyor     -    26.05.2018 Ramazanın En Güzel Geleneği Mukabele     -    25.05.2018 Yüzde 30 Hibe Hayvan Alımları Süresi Başladı     -    25.05.2018 Şireci, den Milletvekili Adaylarına Karşılama Dave     -    25.05.2018 İLAN     -    25.05.2018 Başkan Başsoy, Kesimevi ve Katı Atık Depolama     -    25.05.2018 Harçlıklarıyla Arakan'a yardım ettiler     -    25.05.2018 Kaymakam Özdemir Asker İle İftar Yaptı     -    25.05.2018  MHP Erzincan Milletvekili Aksun'dan Başkan Başsoy     -    25.05.2018 ÂDEM Sergi Açılışı Yapıldı     -    25.05.2018 Kemah'ta Başarılı Öğretmenlere Sertifika Verildi     -    25.05.2018 24Erzincan spor Olağan Kongreye Gidiyor     -    25.05.2018  Kavakyolu ortaokulundan “Tematik Koridor” Çalışma     -    25.05.2018 TYP'den 2 Bin 250 kişi 6 aylık süreyle işe     -    25.05.2018  Kur'an Kursu Talebelerine İftar Yemeği     -    25.05.2018  TÜBİTAK 4006 Projeleri Sergilendi     -    25.05.2018 Uyguladıkları proje ile öğrencileri kaynaştırmayı     -    24.05.2018 Muharrem İnce Erzincan'da Halka Seslendi     -    24.05.2018 Esnaf Odaları Birliğinden Yeniden Yapılandırma Bil     -   
KADEM 41. Şubesini Erzincan'da Açtı
KADEM 41. Şubesini Erzincan'da AçtI
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Erzincan İl Temsilciliğinin açılış töreni yapıldı. 41. Şubesinin açılışı KADEM Kurucu başkan vekili yönetim kurulu üyesi genel başkan yardımcısı Melek Çakıroğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi. 
Erzincan Kulem Parkta gerçekleştirilen açılış programına KADEM Kurucu başkan vekili yönetim kurulu üyesi Melek Çakıroğlu’nun yanı sıra Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, KADEM Erzincan Şubesi başkanı Büşra Eren, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve davetlilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Kadem Vakfının tanıtım videosu izlendi. Programın açılış konuşmalarını yapmak üzere kürsüye gelen KADEM Erzincan Şube başkanı Büşra Eren, “Terzi baba Hazretlerinin diyarına Medine’ye vakıf edilmiş bu kadim topraklara KADEM’ i kazandıran Genel Başkan Doç. Dr. Sare Aydın ve Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “ KADEM ’in çalışma alanı olan kadın kimi zaman zarafetin, merhametin, adaletin ve en büyüğü de şefkatin kahramanı ve timsali olmuştur dedi..
Dokunduğu her yere güzellik getiren, yaptığı her mesleğin hakkını vermeyi bilen en kutsal mesleği annelik ile de yaşadığı toplumun geleceğimizin mimarı olmuşlardır diyen KADEM Erzincan Şube başkanı Büşra Eren, Toplumun eğitiminin kadının eğitiminden geçtiğini gören yönetimler pozitif ayrımcılıklarla kadının eğitimine daha fazla hassasiyet gösteriyorlar. Türkiye genelinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan önderliğinde ilan edilen okuma yazma seferberliği çok kıymetlidir. Bizde KADEM ailesi olarak bu kıymetli seferberliği gönülden destekliyoruz. 
Daha güçlü bir toplum için bu salondaki dinamiklerimizi, yeteneklerimizi, becerilerimizi buluşturmalı zaferde de seferde de üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmalıyız. Açılışta bizlerle birlikte bu heyecanı yaşayan emek veren gönül veren arkadaşlarıma teşekkür ederim. Hayırla ve bereketle kapımızı çalan Ramazan ayının tüm İslam Alemine, Türkiye’mize selamet huzur getirmesini diliyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Daha sonra söz alan KADEM Kurucu başkan vekili yönetim kurulu üyesi genel başkan yardımcısı Melek Çakıroğlu, Erzincan’ımıza 41. Şubemizi açmak için buradayız 41 kere maşallah diyerek başladığı konuşmasın da; “Kültür ve Medeniyet şehri Erzincan’da kadın sorunlarını sahaya inerek çözmek için buradayız ve kadınlarımızı toplumun her alanında güçlendirmek için Erzincan’da çalışmalarımıza devam edeceğiz dedi..
Çakıroğlu konuşmalarının devamında; KADEM olarak kurulduğumuz tarih olan 8 Mart 2013 ten bu yana ses getiren, dikkat çeken, farkındalık yaratan çok sayıda faaliyetlere imza atıklarını belirterek, İnsan haklarının ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz kadın haklarını savunuyor, toplumda, siyasette ve iş hayatın da kadınları güçlendirmeyi hedefliyoruz dedi. 
KADEM olarak bizler farklı kadın kimliklerinin demokrasiyi güçlendirdiğine inandıklarını belirten Çakıroğlu, Kadının kişilik ve özgürlük mücadelesini destekliyoruz, çünkü biz aileye önem veriyoruz. Aile olmadan anne olmadan baba olmadan müreffeh ve huzurlu bir toplum düşünülemez. Bizler aile olarak kadınların aile içerisinde ki rolünü ne kadar önemsiyorsak, erkeğin dolayısıyla babanın rolünü de o ölçüde önemsiyoruz. Bizler farkındayız ki yarına ve geleceğe umutla bakabiliyorsak eğer bu aile birlikteliğimizin önemini hala koruyor olmasındandır. 
Orta Asya mirasımıza baktığımız da en yüksek kara organı olan kurultayda hat-unun olduğunu görüyoruz. Burada yönetici rolüyle hatun, devletin bekasını etkileyecek olan kararlarda etkindir. O dönemde de ve şimdide kadın, devleti, ekonomiyi, kültürü, toplumu ayakta tutan en önemli bireydir. Kurtuluş mücadelesi verdiğimiz zor yıllarda, Çanakkale’de ve yakın zamanda 15 Temmuz da bunu gördük. Gelecek nesillerin vatanımız da güvenle büyüyebilmesi için, varlık ve dirlik mücadelesini ortaya koyan yine bu kadınlardı.
Yıllardır statik kalan meseleleri bizler için ve bizlerinde desteği ile olumlu olarak sonuca ulaştırıldı. Başörtüsü gibi insanlık dışı bir uygulama 2013 yılında demokratikleşme hamlesi ile çözüme kavuştu. Bizler biliyoruz ki bir kadının hayatına dokunmak aslında aileye dokunmaktır. Topluma dokunmaktır, geleceğe dokunmaktır. Daha nice hayata dokunmak iyileştirmek dileğiyle Erzincan Temsilciliğimizin vatana millete hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.
Son olarak konuşmalarını yapan Erzincan Belediye başkanı Cemalettin Başsoy ise; “Hayatın her alanında etkin bir biçimde yer alan kadınlar, aynı zamanda annelik gibi hayati bir sorumluluğu da üstlenmişlerdir. Dünyaya getirdiği evlatları özveriyle büyüten, iyiye, doğruya, güzele yönlendirerek hayata hazırlayan annelerimiz, hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağıdır dedi. Başkan Başsoy Erzincan’da açılışını gerçekleştireceğimiz KADEM vakfının Ülkemize ve Erzincan’ımıza hayırlar getirmesini dileyerek, Dün anneler günüydü öncelikle buradan eşimin anneler gününü kutlarım tüm annelerin gününü kutlar ellerinden öperim dedi.
Konuşmaların ardından Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, KADEM Kurucu başkan vekili yönetim kurulu üyesi Melek Çakıroğlu, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Erzincan Şubesi başkanı Büşra Eren, AK Parti Milletvekili Aday adayları birlikte açılış kurdelasını kestiler. Açılış sonrası katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.
Haberin Ekleniş Tarihi :16.05.2018    Kaynak :

Bu haber toplam 42 defa okunmuştur.

Yorumlar

 AK Parti Milletvekili Adaylarına Coşkulu Karşılama
AK Parti Milletvekili Adaylarına Coşkulu Karşılama
  Erzincan'da 3 bin 216 acemi er yemin etti
Erzincan'da 3 bin 216 acemi er yemin etti
 Diyanet İşleri Başkanlığından Yardım Kampanyası
Diyanet İşleri Başkanlığından Yardım Kampanyası
  Gün Yaz Kurslarımız Bu Yılda Devam Edecek
Gün Yaz Kurslarımız Bu Yılda Devam Edecek
 Ahıska Türkleri İŞKUR aracılığıyla işbaşı yaptı
Ahıska Türkleri İŞKUR aracılığıyla işbaşı yaptı
 Türk Kızılay'ından 2 Bin Kişiye İftar Sofrası
Türk Kızılay'ından 2 Bin Kişiye İftar Sofrası
  Kursiyerlere Aile Müessesesinin Önemi Anlatıldı
Kursiyerlere Aile Müessesesinin Önemi Anlatıldı
  Erzincan Temiz Olsun Diye Çalışıyorlar
Erzincan Temiz Olsun Diye Çalışıyorlar

          ANKETLER
          SON DAKİKA

            E-HABER BÜLTENİ

            EN ÇOK OKUNANLAR            EKONOMİ
Döviz Kuru altın


            SİTE İÇİ ARAMA            ERZİNCAN HAVA DURUMU

Yec Web Tasarım ve Yazılım