ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ EĞİTİM SPOR İLANLAR KÜNYE İLETISİM
26.05.2018 AK Parti Milletvekili Adaylarına Coşkulu Karşılama     -    26.05.2018  Erzincan'da 3 bin 216 acemi er yemin etti     -    26.05.2018 Diyanet İşleri Başkanlığından Yardım Kampanyası     -    26.05.2018  Gün Yaz Kurslarımız Bu Yılda Devam Edecek     -    26.05.2018 Ahıska Türkleri İŞKUR aracılığıyla işbaşı yaptı     -    26.05.2018 Türk Kızılay'ından 2 Bin Kişiye İftar Sofrası     -    26.05.2018  Kursiyerlere Aile Müessesesinin Önemi Anlatıldı     -    26.05.2018  Erzincan Temiz Olsun Diye Çalışıyorlar     -    26.05.2018 Erzincan'da sağanak     -    26.05.2018 Cami buluşmaları devam ediyor     -    26.05.2018 Yanınızdayız Projesi İle Ev Ziyareti Yapılıyor     -    26.05.2018 Ramazanın En Güzel Geleneği Mukabele     -    25.05.2018 Yüzde 30 Hibe Hayvan Alımları Süresi Başladı     -    25.05.2018 Şireci, den Milletvekili Adaylarına Karşılama Dave     -    25.05.2018 İLAN     -    25.05.2018 Başkan Başsoy, Kesimevi ve Katı Atık Depolama     -    25.05.2018 Harçlıklarıyla Arakan'a yardım ettiler     -    25.05.2018 Kaymakam Özdemir Asker İle İftar Yaptı     -    25.05.2018  MHP Erzincan Milletvekili Aksun'dan Başkan Başsoy     -    25.05.2018 ÂDEM Sergi Açılışı Yapıldı     -    25.05.2018 Kemah'ta Başarılı Öğretmenlere Sertifika Verildi     -    25.05.2018 24Erzincan spor Olağan Kongreye Gidiyor     -    25.05.2018  Kavakyolu ortaokulundan “Tematik Koridor” Çalışma     -    25.05.2018 TYP'den 2 Bin 250 kişi 6 aylık süreyle işe     -    25.05.2018  Kur'an Kursu Talebelerine İftar Yemeği     -    25.05.2018  TÜBİTAK 4006 Projeleri Sergilendi     -    25.05.2018 Uyguladıkları proje ile öğrencileri kaynaştırmayı     -    24.05.2018 Muharrem İnce Erzincan'da Halka Seslendi     -    24.05.2018 Esnaf Odaları Birliğinden Yeniden Yapılandırma Bil     -   
Başbakan Yıldırım festival etkinliklerine katıldı
Başbakan Yıldırım festival etkinliklerine katıldı
 Başbakan Binali Yıldırım, memleketi Erzincan'ın Dumanlı Yaylası'nda düzenlenen festivale katılarak doğa yürüyüşü yaptı, ata bindi, çamurlu parkurda gerçekleştirilen off-road yarışlarını başlattı ve yarışa katılan oğlu Bülent Yıldırım'ın kullandığı araca binerek eşlik etti
Başbakan Binali Yıldırım, memleketi Erzincan'ın Dumanlı Yaylası'nda düzenlenen Dumanlı Gençlik ve Doğa Festivali'ne katıldı.
Başbakan Yıldırım, Dumanlı Gençlik ve Doğa Festivali'nde yaptığı konuşmada, gençleri Türkiye'nin bugününün, yarınının teminatı olarak nitelendirerek, gençlerin bugüne kadar verilen özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yer aldığını, bunun 15 Temmuz gecesinde de görüldüğünü ifade etti.
Yıldırım, "O gece, 'Bu ülkenin sorunlarına ilgisiz, apolitik' denilen gençlerimiz meydanlara indiler. Alçaklara göğüsünüzü siper eden, tankların önüne duran, kurşunlara 'Vız gelir' diyen gençler sizlerdiniz. Sizlerle gurur duyuyoruz." diye konuştu.
Nüfusun tamamını gençlerin oluşturmadığını ancak gelecekte öyle olacağını anlatan Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:
"Gelecek ideali olmayan, yüreğinde  gençlik ateşi taşımayan siyasetçiler bu ülke hiçbir şey veremediler. Gençliğin enerjisini, heyecanını anlayamadılar, gençliği kolayca alevlenen, duygularıyla oynanan bir topluluk olarak gördüler. Bu millet ayrışmadan, kutuplaşmadan büyük acılar çekti, kayıplar verdi ama Rabbime şükrediyorum, artık bunlara, bu oyunlara metelik vermeyecek bir gençliğimiz var. Sizler varsınız. Farklılıklarımızı zenginlik olarak gören, demokrasiyi baştacı eden, milli, manevi değerleriyle barışık bir gençliğimiz var artık. Türkiye'nin ve dünyanın şartlarını doğru analiz eden, ona göre karar veren bir gençliğimiz var. Türkiye'yi bir bütün olarak kucaklayan, tarihine, kültürüne sahip çıkan bu gençliği ne bölücüler ne FETÖ'cüler yönlendiremez, emperyalistlere karşı Türkiye'nin verdiği mücadelede en büyük güvencemiz Türk gençliğidir, sizlersiniz."
- "Bize bizden başka dost yok"
Gençlerin, Türkiye'nin bugünü, yarını, geleceği olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Kendi geleceğimize sahip çıkmak için bugünkü Türkiye'yi içtenlikle sahiplenmenizi istiyoruz. Lütfen  yüreklerinizdeki heyecanı ülkenin kalkınması, gelişmesi için harekete geçirin." dedi.
Gençlerden enerjilerini günlük meseleler için harcamamalarını, geleceğin büyük Türkiye'sine, büyük hedeflere odaklanmalarını isteyen Yıldırım, şöyle konuştu:
"Nefreti, öfkeyi değil sevgiyi, hayalleri, ideallerinizi büyütün. İtilafları, anlaşmazlıkları değil ittifaklığı, birlikteliği güçlendirin. Bizim öfkeyle harcayacak zamanımız yok. Hepimiz, genciyle yaşlısıyla, Kürt'üyle, Türk'üyle, Alevi'siyle Sunni'siyle her mezhepten, meşrepten, düşünceden, ne olursak olalım bu ülkenin aziz vatandaşlarıyız, evlatlarıyız. Bize bizden başka dost yok. Dünyada bizim dostumuz yine biz kendimizdir. Bunu Afrin'de, Cerablus'ta, El Bab'ta, Gabar'da, Hakurk'ta, Bestler Dereler'de, Dağlıca'da gördük ve ülkenin şimdi, oralara 'ayak basılamayan yerlere' her noktasında ay yıldızlı bayrak dalgalanıyor. Gençler, sizin geleceğiniz olan bu bayrak dalgalanıyor. Bizim hayalimizde ülkesi, demokrasisi daha da gelişmiş, milli geliri daha da artmış, küresel değerlerle bütünleşmiş bir Türkiye var. Bu Türkiye hayalimizi elbette gençlerle, sizlerle hayata geçireceğiz. Bütün gayretimiz geçmişin yanlışlarına düşmeden emin adımlarla gelecek yolculuğumuza yürümek."
- "Asla bizden yüz bulamaz"
Yıldırım, gençlerin kanlarının hızlı aktığını, her şeyin bir anda olmasını istediklerini, tıpkı dağın zirvesinden kopan kaya parçası gibi süratla menzile koştuklarını belirterek, "Sizin heyecanınız, enerjiniz bizim tecrübemizle birleştiğinde bizi tutana aşk olsun." dedi.
Gençlerden duygularına yenilmemelerini isteyen Başbakan Yıldırım, "Biz ülkeye hizmet aşkını sizin heyecanınızdan alıyoruz. Bunun için gece-gündüz, şehir, ülke demeden dolaşıyoruz." diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İngiltere'ye gittiğini orada görüşmeler yapacağını, Türkiye'nin ikili ilişkilerinin yanı sıra bölgesel konuları ele alacağını aktaran Yıldırım, şu bilgileri paylaştı:
"Bu bölgede oynanmaya çalışılan emperyal oyunlara karşı çok uyanık olmamız lazım gençler. Aranıza fitne sokanlara asla prim vermeyin. Onlara deyin ki 'Kardeşim bizim değişmeyen dört ilkemiz var. Nedir onlar? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet'. İşte değişmeyen ilkemiz bu, bizi geleceğe taşıyan değerlerimiz bu dört tanedir. Bunun içinde olan herkes başımızın tacıdır ama bunun dışına çıkan, ülkemizi, milletimizi bölmeye çalışanlara da kapımız, gözümüz kapalıdır asla ve asla bizden yüz bulamaz."
-"Hayal bile edilemeyen projeleri hayat geçirdik"
Başbakan Yıldırım, milletin 16 yıl boyunca Türkiye'yi yönetme görevini kendilerine verdiğini, aldıkları bu emanete layık olmak için her alanda gece gündüz milletin dertleriyle detlendiklerini, konularını çözmenin gayreti içinde olduklarını bildirdi.
Haksızlıklara, vesayet dayatmalarına karşı durarak, milletin hakkını, hukukunu gözettiklerini, "halka hizmet hakka hizmettir" inancıyla çalıştıklarını belirten Yıldırım, hayal bile edilemeyen projeleri hayat geçirdiklerini, Türkiye'nin son 10 yılda dünyanın başaramadığı büyük projeleri yaptığını ifade etti.
"Yavuz Sultan Selim Köprüsü, dünyanın en büyük havalimanı, Marmaray, Avrasya tüneli, dünyanın en uzun köprüsü Çanakkale, İstanbul-Ankara hızlı treni, İstanbul-İzmir otoyolu, Ovit tüneli gibi daha nice marka projelerle, içine kapanan Türkiye'yi dünyaya açtıklarını, dünya sistemiyle bütünleştirdiklerini" kaydeden Binali Yıldırım, Türkiye'yi 3.5 kat büyüttüklerini anlattı. 
-"24 Haziran gençlerin seçimidir"
Artık gençlerle daha çok yolculuk yapacaklarını, seçilme yaşının 16 Nisan'da yapılan Anayasa değişikliğiyle 18'e indirildiğini hatırlatan Yıldırım, "Anayasa değişikliğini sizin için yaptık, dolayısıyla 24 Haziran seçimi sizin seçiminiz. Gençlerin seçimidir. Geleceğin kararıdır. Kararınız hayırlı, uğurlu olsun." dedi. 
İhracatta rekor kırdıklarını, bölge, kimlik siyasetini ortadan kaldırdıklarını, 81 milyonun, Türkiye'nin siyasetini yaparak, milletin birliğini, kardeşiliğini her şeyin üzerinde tuttuklarını kaydeden Yıldırım, bunları yaparken yalnız olmadıklarını anlattı. 
Başbakan Binali Yıldırım, "16 yıldır Refahiye'den İstanbul'a, Ankara'dan İzmir'e, Türkiye'ye uzanan hizmetle dolu yıllarım geçti, bununla gurur duyuyorum. Bu hizmeti bu topraklara borçluyum. Bana gösterdiğiniz sevgi, muhabbet hiç karşılıksız kalmadı, bundan sonra da kalmayacak. Her zaman hizmetinizde olmaya devam edeceğim, her zaman gençlerimizle, kadınlarımızla, milletimizle yol yürümeye devam edeceğim. Refahiyemizi yatırımlarla kalkındırmaya devam edeceğim. Çok güzel bir gelecek Türkiye'yi bekliyor, Erzincan'ı, gençlerimizi bekliyor. Bugüne kadar verdiğiniz, bundan sonra da vermeye devam edeceğiniz bütün desteklere teşekkür ediyorum." diye konuştu. 
Alandaki gençlere, "Şimdi bir yoklama yapalım, 'Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi burada mı?" diye seslenen Başbakan Yıldırım, "Evet" yanıtını aldıktan sonra, "Maşallah, ben olmasam da ismim sizinle her zaman beraber." dedi.Yıldırım, Dumanlı Yaylası'nda kızı Büşra Bahar Köylübay, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile 10 kilometrelik doğa yürüyüşü yaptı. Yıldırım'ın yürüyüşüne, Türk bayrakları taşıyan bir grup genç de eşlik etti.
Güzergahında karşılaştığı atlı cirit ekibiyle bir süre sohbet eden Yıldırım, başına kalpak taktı ve onlarla birlikte fotoğraf çektirdi. 
Başbakan Yıldırım, burada hazırlanan ata bir süre bindikten sonra yağmurlu havada yürüyüşüne devam etti. Yürüyüş sırasında zaman zaman çeşme başlarında mola veren Yıldırım, piknik yapan vatandaşlarla sohbet etti.
Zorlu yürüyüşün ardından festival alanına gelen Yıldırım, burada da gençlerin fotoğraf çektirme isteğini karşılıksız bırakmadı. 
Daha sonra Başbakan Yıldırım, festival kapsamında çamurlu parkurda yapılan off-road yarışlarını başlattı ve yarışa katılan oğlu Bülent Yıldırım'ın kullandığı araca bindi. Gençlik ve Spor Bakanı Bak da aracın arka koltuğunda yerini aldı.
Yarışın bitiş çizgisine geldiklerinde Başbakan Yıldırım ve oğlu Bülent Yıldırım vatandaşlarca alkışlandı.
Dumanlı Gençlik ve Doğa Festivali'ne Başbakan Yıldırım'ın yanı sıra eşi Semiha Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Erzincan Valisi Ali Arslantaş, katıldı.
Başbakan Yıldırım, protokolde oturduğu sırada Anneler Günü dolayısıyla eşi Semiha Yıldırım'a çiçek takdim etti. Başbakan Yıldırım, alana geldiğinde çok sayıda genç, "Rabia" ve "Bozkurt" işareti yaparak, Yıldırım'ı selamladı. 
Festivale, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinden ve bölge illerinden çok sayıda genç katıldı. Dumanlı Yaylası'ndaki yağmur ve soğuk havaya rağmen gençler, geceden çadır kurarak yaylada sabahladı. Isınmak için ateş yakan gençler, halay çekti, çeşitli oyunlar oynadı. Festival alanında Kızılay ve AFAD tarafından katılımcılara kumanya ikram edildi.Haberin Ekleniş Tarihi :15.05.2018    Kaynak :

Bu haber toplam 44 defa okunmuştur.

Yorumlar

 AK Parti Milletvekili Adaylarına Coşkulu Karşılama
AK Parti Milletvekili Adaylarına Coşkulu Karşılama
  Erzincan'da 3 bin 216 acemi er yemin etti
Erzincan'da 3 bin 216 acemi er yemin etti
 Diyanet İşleri Başkanlığından Yardım Kampanyası
Diyanet İşleri Başkanlığından Yardım Kampanyası
  Gün Yaz Kurslarımız Bu Yılda Devam Edecek
Gün Yaz Kurslarımız Bu Yılda Devam Edecek
 Ahıska Türkleri İŞKUR aracılığıyla işbaşı yaptı
Ahıska Türkleri İŞKUR aracılığıyla işbaşı yaptı
 Türk Kızılay'ından 2 Bin Kişiye İftar Sofrası
Türk Kızılay'ından 2 Bin Kişiye İftar Sofrası
  Kursiyerlere Aile Müessesesinin Önemi Anlatıldı
Kursiyerlere Aile Müessesesinin Önemi Anlatıldı
  Erzincan Temiz Olsun Diye Çalışıyorlar
Erzincan Temiz Olsun Diye Çalışıyorlar

          ANKETLER
          SON DAKİKA

            E-HABER BÜLTENİ

            EN ÇOK OKUNANLAR            EKONOMİ
Döviz Kuru altın


            SİTE İÇİ ARAMA            ERZİNCAN HAVA DURUMU

Yec Web Tasarım ve Yazılım