ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ EĞİTİM SPOR İLANLAR KÜNYE İLETISİM
21.04.2018 Kemaliye Şenlikleri ertelendi     -    21.04.2018 Galibiyet İçin Gidiyorlar     -    21.04.2018 Müsteşar Yardımcısı Ahmet Güldal projeleri anlattı     -    21.04.2018 Altıntepe Fotoğraf Sergisi Açıldı     -    21.04.2018 Belediyenin taş ocağına Hint keneviri ekmişler     -    21.04.2018 Erzincan'daki "FETÖ'nün mütevelli heyeti"     -    21.04.2018  Erzincan TSO'da yeni yönetim kurulu ve oda meclis     -    21.04.2018 Başkan Başsoy Esnaf Ziyaretlerine Devam Ediyor     -    21.04.2018 A Gençler Güreş gurup Müsabakaları Erzincan'da Yap     -    21.04.2018 Afrin şehitlerinin adları ağaçlarda yaşayacak     -    21.04.2018 MÜSİAD Erken Seçim Kararını Olumlu Karşılıyoruz     -    21.04.2018  KYK'lı gençlerde potanın şampiyonları belli oldu     -    21.04.2018 4. Sınıf Öğrencisi Ayşe Nazım Baro Başkanı Oldu     -    20.04.2018  Vali Arslantaş ve Şehit Ailesi Cumhurbaşkanlığınd     -    20.04.2018  Turizm Haftasında 400 Fidanı Toprakla Buluştu     -    20.04.2018  Erzincan Belediyesinden Büyük Vefa     -    20.04.2018 Lideri Yenerek Geleceğiz     -    20.04.2018  Kadına Yönelik Şiddette Sıfır Tolerans     -    20.04.2018  Erzincan merkezli FETÖ/PDY operasyonu     -    20.04.2018 Doğa harikası şelale ile yöresel yemekleri buluştu     -    20.04.2018 Okul Öncesi Yabancı Dil Eğitimi Alıyorlar     -    20.04.2018 Proje Okulunda İlk Kermes     -    20.04.2018  Otomatik Sulama İle Büyük Tasarruf Sağlanıyor     -    20.04.2018  Erzincan'da kaçak keklik avına ceza     -    20.04.2018  Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek     -    20.04.2018 Erzincan'da 58 kaçak göçmen yakalandı     -    20.04.2018 İl Müftülüğünden Çanakkale Gezisi     -    19.04.2018 Türkiye'nin En Özellikli Kaplıcası     -    19.04.2018 Türkiye, 24 Haziran'da Erken Seçime Gidiyor     -   
Genç Sada Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Yap
Genç Sada Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Yapıldı
Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün organize ettiği ve Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesinde gerçekleştirilen Genç Sada Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali Erzincan’da düzenlendi.
Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün organize ettiği Genç Sada Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali yarışması Erzincan Müftülük Konferans salonunda Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Kars ve Muş illerinin katılımıyla gerçekleşti. 
İl Müftülük Konferans salonun da gerçekleşen yarışma programına Erzincan Vali Yardımcısı Fatih Acar, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Milli Eğitim Bakanlığı Din Eğitimi Uzmanı Lokman Yıldırım, Erzincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Alıcı, Erzincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dr. Öğretim Görevlisi Mustafa Yalçınkaya, Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, öğrenciler ve aileleri katıldı..
Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı. Açık Öğretim İmam Hatip Öğrencisi İbrahim Enes Yılmaz tarafından Kuran Tilaveti okudu. 
Selamlama konuşmalarını yapmak için kürsüye gelen Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Harun Şimşek Bu yarışmalar öncelikle il düzeyinde gerçekleştirilmektedir. İllerde birinci olan öğrenciler bölge finallerine katılmayı hak kazanmaktadır. Bölgelerinde birinci olan öğrenciler ise Türkiye finallerinde bölgelerini temsil etmektedir” dedi. 
Şimşek konuşmalarında; “Milli Eğitimin genel amaçları doğrultusunda Kuran-ı Kerim ve meslek dersleri öğrenimini desteklemek, öğrencilerin mesleki yeterliklerini artırmak, sosyal ve kültürel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu Genç Sada Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali yarışmasına hoş geldiniz. 
Genç Sada Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Milli Eğitim Bakanlığı ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün her yıl İmam Hatipler arasında düzenlediği dört mesleki yarışmadan biridir. Bu yarışmalar öncelikle il düzeyinde gerçekleştirilmektedir. İllerde birinci olan öğrenciler bölge finallerine katılmayı hak kazanmaktadır. Bölgelerinde birinci olan öğrenciler ise Türkiye finallerinde bölgelerini temsil etmektedir” dedi. 
Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün bu yarışmaları gerçekleştirme amaçlarından birinin de Kur’an-ı Kerim okumayı ve anlamayı yaygınlaştırmak olduğunu belirten Şimşek, İslam ülkelerine baktığımız da savaş kan ve göz yaşının hakim olduğunu görüyoruz “ ifadelerini kullandı.
Ardından Konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Din Eğitimi Uzmanı Lokman Yıldırım ise şu ifadelere yer verdi; “Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak temsil kabiliyeti yüksek, tarihi ve kültürel miraslarının farkında, hayırlı yaşar, iyiliğin egemen olması için çalışan akademik ve mesleki dayanışmayı sağlayan bir nesil yetiştirmek temel prensiplerimizdendir. Bu sebeple bizleri hedefe ulaştıracak birçok etkinlik ve yarışmalar düzenlemekteyiz. Bu etkinliklerden biride bu gün burada bulunmamıza vesile olan Genç Sada Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışmasıdır. Okul, il, bölge ve Türkiye finalinden oluşan bu yarışmalar öğrencilerimizin mesleki bir tecrübe etmesine sebep olacaktır” dedi. 
Milli Eğitim Bakanlığı Din Eğitimi Uzmanı Lokman Yıldırım, Bu etkinliklerden birisi de “Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”dır. Okul, il, bölge ve Türkiye finali aşamalarından oluşan bu yarışmalarda, öğrencilerimiz hayat boyu kaybetmeyecekleri meslekî bir tecrübe ve birikim kazanmaktadırlar. 
Müslümanlar, Kur’an’ın en güzel şekilde okunması hedefine ulaşmak için okuyuşları ile gökkubbede hoş sadâ bırakan nice âlimler, hafızlar ve Kur’an bülbülleri yetiştirmişti diyen  Din Eğitimi Uzmanı Lokman Yıldırım, Bu Kur’an bülbüllerinin billur sadâları, âyetlerin insanoğlunun ruhuna ve benliğine nakşolmasında eşsiz bir görev îfa etmiştir. Tarih boyunca Müslümanlar, Kur’an’ı güzel bir şekilde okumayı kendilerine şiar edinmişlerdir. Bizler de bu medeniyetin mirasçıları olarak Kur’an sadâsının en gür şekilde yankılanması için çaba sarf ettiklerini belirtti.
Bu yıldan itibaren de yarışmamızı “Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”  olarak isimlendirdiklerini de ifade eden Yıldırım, İşte bugün bizlere düşen; Kur’an’ı okuyan, okumakla kalmayıp onu anlayan, rehber edinen, yaşayan ve hayatın her alanına taşıyan, Kur’an ahlakı ile ahlaklanmış sahabe ruhuna sahip nesiller yetiştirmektir.” İfadelerini kullandı.
Jüri başkanlığını Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır Yaparken diğer jüri üyeliklerini Erzincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Alıcı, Erzincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dr. Öğretim Görevlisi Mustafa Yalçınkaya, İmam Hatipler, Adem Kocatürk ve Hamit Atalay yaptı.
Daha sonra Genç Sada Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması için Erzincan’a gelen Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Kars ve Muş illeri imam Hatip öğrencileri En Güzel Kur2an Okumak için Yarıştılar.
Yarışmalar sonunda Jüri başkanı İl Müftüsü Yavuz Karabayır yarışmada 1. Erzurum Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Abdullah Arfat olurken 2. Muş Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Süheyl Üzel, 3. İse Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Halil Toptaş oldu.
Program yarışmaya katılan tüm öğrencilere Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi, Erzincan İl Müftülüğü ve Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hediyeler takdim edildi.

Haberin Ekleniş Tarihi :16.04.2018    Kaynak :

Bu haber toplam 40 defa okunmuştur.

Yorumlar

 Kemaliye Şenlikleri ertelendi
Kemaliye Şenlikleri ertelendi
 Galibiyet İçin Gidiyorlar
Galibiyet İçin Gidiyorlar
 Müsteşar Yardımcısı Ahmet Güldal projeleri anlattı
Müsteşar Yardımcısı Ahmet Güldal projeleri anlattı
 Altıntepe Fotoğraf Sergisi Açıldı
Altıntepe Fotoğraf Sergisi Açıldı
 Belediyenin taş ocağına Hint keneviri ekmişler
Belediyenin taş ocağına Hint keneviri ekmişler
 Erzincan'daki "FETÖ'nün mütevelli heyeti"
Erzincan'daki "FETÖ'nün mütevelli heyeti" davasında ara karar
  Erzincan TSO'da yeni yönetim kurulu ve oda meclis
Erzincan TSO'da yeni yönetim kurulu ve oda meclisi seçildi
 Başkan Başsoy Esnaf Ziyaretlerine Devam Ediyor
Başkan Başsoy Esnaf Ziyaretlerine Devam Ediyor

          ANKETLER
          SON DAKİKA

            E-HABER BÜLTENİ

            EN ÇOK OKUNANLAR            EKONOMİ
Döviz Kuru altın


            SİTE İÇİ ARAMA            ERZİNCAN HAVA DURUMU

Yec Web Tasarım ve Yazılım