ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ EĞİTİM SPOR İLANLAR KÜNYE İLETISİM
21.03.2018  Nevruz; yeni yıl, varoluş, diriliş bayramı     -    21.03.2018 Erzincan Belediyesi, Çöp Gazından Enerji Üretecek     -    21.03.2018 Bayram, Nevruz Sevgi ve Dostluğun Sembolüdür     -    21.03.2018  Vali Arslanta'ın Nevruz Bayramı Mesajı     -    21.03.2018  KYK Öğrencilerinden DUR Yolcu Yazısı     -    21.03.2018  Vali Arslantaş Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor     -    21.03.2018  KYK Yurtlarında Basketbol Heyecanı Tamamlandı     -    21.03.2018 Gençler Bilgilerini Yarıştırdı     -    21.03.2018 Erzincan'da kamyonetin çarptığı motosikletli öldü     -    21.03.2018  Erzincan'da 28 yaşındaki genç intihar etti     -    21.03.2018 Kamu-Sen'den Şehit Aileleri Derneğine Ziyaret     -    21.03.2018 Miniklerden Çanakkale Oyunu     -    21.03.2018 Keçinin kafası bidona sıkıştı     -    21.03.2018  Küçük Mühendisler İş Başında     -    21.03.2018  KYK futbol turnuvası sona erdi     -    21.03.2018 Kansızlık Mutlaka Takip Edilmeli     -    20.03.2018  Karakelle 2018 Yılı Yatırımlarını Anlattı     -    20.03.2018  Şehit Yakınları ve Gaziler Yemekte Bir Araya     -    20.03.2018  Müftü Karabayır: Manevi coşkunun zirvesi Üç Aylar     -    20.03.2018 İHALE İLANI     -    20.03.2018 Başkan Başsoy'dan Üç Aylar Mesajı     -    20.03.2018  Vali Arslantaş, Yaşlılar En Değerli Varlıklarımız     -    20.03.2018 Baba ile engelli kızının çabası dünya ikinciliği g     -    20.03.2018  AK Parti Gönül Adımlarının 21. Durağı Erzincan     -    20.03.2018 Çanakkale Zaferini Canlandırdılar     -    20.03.2018 Satranç Turnuvaları finalleri yapıldı     -    20.03.2018 Çanakkale Geçilmedi     -    20.03.2018 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaf     -    20.03.2018 Usulsüz avlanan kişiye para cezası     -   
AK Parti Kadın Kollarından Üyelerine Vefa Programı
AK Parti Kadın Kollarından Üyelerine Vefa Programı
AK Parti Erzincan Kadın kolları tarafından kadınlara yönelik vefa programı düzenlendi. Kuruluşundan itibaren AK Parti Erzincan kadın kollarında görev alan eski ve yeni tüm üyelerin katılımı ile gerçekleştirilen programa katılım yüksek oldu.
AK Parti teşkilatımızın kuruluşundan bu günümüze kadar partinin bir neferi olarak çalıştığını belirten Erzincan Belediye başkanı Cemalettin Başsoy, büyük vefa örneği veren siz hanım üyelerimize sonsuz teşekkür ederim dedi.
AK parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ise yaptığı konuşmasında 16 yıldır Milletimizin hizmetinde olan AK Partimizin birer neferleri olan siz kadınlarımızın öncelikle 8 Mart Dünya kadınlar gününüzü kutlarım. Bugüne kadar nasıl hizmet verdiyseniz bundan sonrada aynı şevk ve azimle sizlerden hizmet bekliyoruz dedi.
Erzincan Kulem Parkta gerçekleştirilen vefa programına Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, AK Parti Erzincan Kadın kolları Başkanı Gülseren Narbay ve  Kuruluşundan itibaren AK Parti Erzincan kadın kollarında görev alan eski ve yeni tüm üyeler katıldı.
Teşekkür konuşmalarını yapmak için kürsüye gelen AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülseren Narbay; “Ben öncelikle 8 Mart dünya kadınlar günü dolayısıyla düzenlemiş olduğumuz “vefa programımıza” icabet ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.
Ülkemizde 1921 tarihinde 8 mart dünya kadınlar günü olarak kutlanmaya başlandığını belirten Narbay, o günden günümüze kadar da anılması gereken gün her yıl kadın haklarının iyileştirilmesi amacıyla kutlanan bir gün haline gelmiştir. Sadece 1980 darbesi döneminde ülkemizde tam 4 yıl kutlama yapılmamıştır. 1984 ten itibaren de her yıl kutlanmaya devam ediliyor. Dediğimiz gibi aslında anılması gereken bir olayın kutlanmaya dönüşmesinin ardında yatan sebep kadınlarımızın sosyal, siyasal ve ekonomik anlamda hak ettikleri yaşam şartlarının sağlanması adına atılan bir adıma dönüşmüştür. Amerika’da çok kanlı bir mücadeleyle kazanılan haklara, Anadolu’da yaşayan Müslüman kadınlar olarak bakıldığında çok şanslı olduğumuz görülecektir. Çünkü bu haklar dinimizce bize kutsal haklar olarak sunulmuştur.
Bizim dinimiz öyle güzel bir din ki. Yaradan’ımız bizleri öyle güzel, duyarlı ve güçlü kılmış ki. Bizim mücadele ederek haklarımızı almamıza gerek yok. Bizim inancımızda ayrı gayrı yoktur. Biliyorsunuz Hz. Hatice validemiz aynı zamanda Mekke’ in en önemli zenginlerindendi. Güçlüydü ve en ufak bir sevgili peygamberimize karşı onun merhamette, şefkatte ben zenginim sen zengin değilsin veyahut güçlü değilsin fakirsin böyle bir şeyi olmamış tam aksine sahiplenmiştir ve o dayanışma o bütünleşme gerçekten Hz. Hatice validemizin şahsında bizim inancımızda kadını çok farklı yere doğru çıkartıyor.
Genel başkanımız cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ında ifade ettikleri gibi bizim kültürümüzde de inancımız dada ayrı gayrı yoktur. Sadece kaybetmiş olduğumuz değerlerimiz vardır. Kadını ve erkeği aynı madalyonun iki yüzü gibi telakki eden bir medeniyetin mensuplarıyız.
Geçmişte olduğu gibi bugün de toplumun her aşamasında ve kademelerinde kadınların gücü hep varoluştur. İnsanlık tarihinde ki nice örnekler gibi ülkemizin kadınları tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelesinde hep en ön safta yer almışlardır. Bugün de kadınlarımız, Türkiye demokrasi, kalkınma ve özgürlük mücadelesine damga vurmaya devam ediyorlar.
15 Temmuz gecesi kadınlarımızın demokrasi meydanlarında en ön safta yer almalarını ve canları pahasına vermiş oldukları mücadeleyi ne unutacağız ne de unutturacağız. Milletimizin istikbali için şehit olan tüm kadınlarımıza ve ahirete intikal etmiş tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.
Vatan milletin namusudur. Namusta milletin onurudur. Bizler bu vatan sevgisi ile yetiştirildik. Şimdi bu onur uğruna bugün yine afrin harekâtı mücadelesi içerisindeyiz. Yıllardır ülkemizi tehdit eden bu terör örgütleri ile mücadele eden askerlerimizi rabbim zaferle ile dönmelerini nasip etsin. Sefer bizim zafer Allah’ın dedik ve hepsini Allah’a emanet ettik. Bu mücadelede de şehit olan ana kuzularına Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim ailelerine sabırlar versin. Şehit annelerimizin de ellerinden öpüyorum, eşlerine sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.
Bugün sağlıkta, eğitimde, tarımda, bilim dünyasında, sporda, siyasette ve kısaca kalkınmanın olduğu her yerde biz kadınların emekleri bulunmaktadır. Bundan sonra daha fazla emek vereceğiz ve daha fazla yer alacağız.
Yarınlarımız için, kızlarımız için bu anlamlı günün mücadeleden çıkıp gerçekten kutlanmaya dönüşmesi temennilerimi iletmek istiyorum ve bugün burada bu davaya yarınları için her daim emek vermiş tüm dava arkadaşlarımıza özellikle teşekkürü bir borç biliyorum. Varlığınızla varlığımız mümkündür. Allah’a emanet olunuz dedi.
AK Parti Kadın kolları kurucu üyelerinden Eczacı Nurcan Özçelik, Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyesi Funda Kemahlıoğlu ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Uzmanı Hilal Odabaşı’nın konuşmaları sonrasında verilen yemek ikramı ile program sona erdi.Haberin Ekleniş Tarihi :12.03.2018    Kaynak :

Bu haber toplam 38 defa okunmuştur.

Yorumlar

  Nevruz; yeni yıl, varoluş, diriliş bayramı
Nevruz; yeni yıl, varoluş, diriliş bayramı demektir
 Erzincan Belediyesi, Çöp Gazından Enerji Üretecek
Erzincan Belediyesi, Çöp Gazından Enerji Üretecek
 Bayram, Nevruz Sevgi ve Dostluğun Sembolüdür
Bayram, Nevruz Sevgi ve Dostluğun Sembolüdür
  Vali Arslanta'ın Nevruz Bayramı Mesajı
Vali Arslanta'ın Nevruz Bayramı Mesajı
  KYK Öğrencilerinden DUR Yolcu Yazısı
KYK Öğrencilerinden DUR Yolcu Yazısı
  Vali Arslantaş Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor
Vali Arslantaş Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor
  KYK Yurtlarında Basketbol Heyecanı Tamamlandı
KYK Yurtlarında Basketbol Heyecanı Tamamlandı
 Gençler Bilgilerini Yarıştırdı
Gençler Bilgilerini Yarıştırdı

          ANKETLER
          SON DAKİKA

            E-HABER BÜLTENİ

            EN ÇOK OKUNANLAR            EKONOMİ
Döviz Kuru altın


            SİTE İÇİ ARAMA            ERZİNCAN HAVA DURUMU

Yec Web Tasarım ve Yazılım