ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ EĞİTİM SPOR İLANLAR KÜNYE İLETISİM
23.06.2018 Şehit Bayraci son yolculuğuna uğurlandı     -    23.06.2018 Bakan Yılmaz, Hafız Öğrencilerimiz Yeteneklerini K     -    23.06.2018 Erzincan Üniversitesi Yeni Rektörünü Bekliyor     -    23.06.2018 Şehit Bayraci baba ocağına getirildi     -    23.06.2018 Ekşisu Tatilcileri Bekliyor     -    23.06.2018  Ulusal Kalite Etiketi Atölye Çalışması Yapıldı     -    23.06.2018 Yerel Medya Buluşmaları Sivas'ta Yapıldı     -    23.06.2018  İlk kez öz vatanlarında oy kullanacak olmanın     -    23.06.2018  Bağımlılıkla Mücadele toplantısı yapıldı     -    23.06.2018  Kanyonda "paraşütle uçtular"     -    23.06.2018  Yürüyemeyen yavru kedi İstanbul'da şifa bulacak     -    23.06.2018  Kur'an Kursu Öğreticilerine Seminer     -    23.06.2018 24 Erzincan sporda Hareketli Günler     -    23.06.2018  Tüketici güven endeksi 70,3 oldu     -    23.06.2018  Kemahlılar Cantekin İle Devam Dedi     -    22.06.2018 İHALE İLANI     -    22.06.2018  Köylere Sıcak asfalt Çalışmaları Başladı     -    22.06.2018  Tarih kokan müze     -    22.06.2018 İmar Barışı konusunda muhtarlar bilgilendirildi     -    22.06.2018  ortaokul Çağındaki Çocuklar Doğaya Karşı Bilinçle     -    22.06.2018  Milletvekili Adayları muhtarlarla buluştu     -    22.06.2018  Erzincan Çiçeklendiriliyor     -    22.06.2018  Erzincan'da yük treni raydan çıktı     -    22.06.2018 Savan, 31 Temmuz 2018'e Kadar Yapılmalı     -    22.06.2018 Yürekleri Hoplattılar     -    22.06.2018 Yaylada mahsur kalan aracı eşekler kurtardı     -    22.06.2018 Futbolda Alt Yapı Seçmeleri Yapılacak     -    22.06.2018 Erzincan'da sağanak ve dolu etkili oldu     -    22.06.2018 Çift Sıra Araç Parkları Tehlike Saçıyor     -   
AK Parti Kadın Kollarından Üyelerine Vefa Programı
AK Parti Kadın Kollarından Üyelerine Vefa Programı
AK Parti Erzincan Kadın kolları tarafından kadınlara yönelik vefa programı düzenlendi. Kuruluşundan itibaren AK Parti Erzincan kadın kollarında görev alan eski ve yeni tüm üyelerin katılımı ile gerçekleştirilen programa katılım yüksek oldu.
AK Parti teşkilatımızın kuruluşundan bu günümüze kadar partinin bir neferi olarak çalıştığını belirten Erzincan Belediye başkanı Cemalettin Başsoy, büyük vefa örneği veren siz hanım üyelerimize sonsuz teşekkür ederim dedi.
AK parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ise yaptığı konuşmasında 16 yıldır Milletimizin hizmetinde olan AK Partimizin birer neferleri olan siz kadınlarımızın öncelikle 8 Mart Dünya kadınlar gününüzü kutlarım. Bugüne kadar nasıl hizmet verdiyseniz bundan sonrada aynı şevk ve azimle sizlerden hizmet bekliyoruz dedi.
Erzincan Kulem Parkta gerçekleştirilen vefa programına Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, AK Parti Erzincan Kadın kolları Başkanı Gülseren Narbay ve  Kuruluşundan itibaren AK Parti Erzincan kadın kollarında görev alan eski ve yeni tüm üyeler katıldı.
Teşekkür konuşmalarını yapmak için kürsüye gelen AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülseren Narbay; “Ben öncelikle 8 Mart dünya kadınlar günü dolayısıyla düzenlemiş olduğumuz “vefa programımıza” icabet ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.
Ülkemizde 1921 tarihinde 8 mart dünya kadınlar günü olarak kutlanmaya başlandığını belirten Narbay, o günden günümüze kadar da anılması gereken gün her yıl kadın haklarının iyileştirilmesi amacıyla kutlanan bir gün haline gelmiştir. Sadece 1980 darbesi döneminde ülkemizde tam 4 yıl kutlama yapılmamıştır. 1984 ten itibaren de her yıl kutlanmaya devam ediliyor. Dediğimiz gibi aslında anılması gereken bir olayın kutlanmaya dönüşmesinin ardında yatan sebep kadınlarımızın sosyal, siyasal ve ekonomik anlamda hak ettikleri yaşam şartlarının sağlanması adına atılan bir adıma dönüşmüştür. Amerika’da çok kanlı bir mücadeleyle kazanılan haklara, Anadolu’da yaşayan Müslüman kadınlar olarak bakıldığında çok şanslı olduğumuz görülecektir. Çünkü bu haklar dinimizce bize kutsal haklar olarak sunulmuştur.
Bizim dinimiz öyle güzel bir din ki. Yaradan’ımız bizleri öyle güzel, duyarlı ve güçlü kılmış ki. Bizim mücadele ederek haklarımızı almamıza gerek yok. Bizim inancımızda ayrı gayrı yoktur. Biliyorsunuz Hz. Hatice validemiz aynı zamanda Mekke’ in en önemli zenginlerindendi. Güçlüydü ve en ufak bir sevgili peygamberimize karşı onun merhamette, şefkatte ben zenginim sen zengin değilsin veyahut güçlü değilsin fakirsin böyle bir şeyi olmamış tam aksine sahiplenmiştir ve o dayanışma o bütünleşme gerçekten Hz. Hatice validemizin şahsında bizim inancımızda kadını çok farklı yere doğru çıkartıyor.
Genel başkanımız cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ında ifade ettikleri gibi bizim kültürümüzde de inancımız dada ayrı gayrı yoktur. Sadece kaybetmiş olduğumuz değerlerimiz vardır. Kadını ve erkeği aynı madalyonun iki yüzü gibi telakki eden bir medeniyetin mensuplarıyız.
Geçmişte olduğu gibi bugün de toplumun her aşamasında ve kademelerinde kadınların gücü hep varoluştur. İnsanlık tarihinde ki nice örnekler gibi ülkemizin kadınları tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelesinde hep en ön safta yer almışlardır. Bugün de kadınlarımız, Türkiye demokrasi, kalkınma ve özgürlük mücadelesine damga vurmaya devam ediyorlar.
15 Temmuz gecesi kadınlarımızın demokrasi meydanlarında en ön safta yer almalarını ve canları pahasına vermiş oldukları mücadeleyi ne unutacağız ne de unutturacağız. Milletimizin istikbali için şehit olan tüm kadınlarımıza ve ahirete intikal etmiş tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.
Vatan milletin namusudur. Namusta milletin onurudur. Bizler bu vatan sevgisi ile yetiştirildik. Şimdi bu onur uğruna bugün yine afrin harekâtı mücadelesi içerisindeyiz. Yıllardır ülkemizi tehdit eden bu terör örgütleri ile mücadele eden askerlerimizi rabbim zaferle ile dönmelerini nasip etsin. Sefer bizim zafer Allah’ın dedik ve hepsini Allah’a emanet ettik. Bu mücadelede de şehit olan ana kuzularına Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim ailelerine sabırlar versin. Şehit annelerimizin de ellerinden öpüyorum, eşlerine sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.
Bugün sağlıkta, eğitimde, tarımda, bilim dünyasında, sporda, siyasette ve kısaca kalkınmanın olduğu her yerde biz kadınların emekleri bulunmaktadır. Bundan sonra daha fazla emek vereceğiz ve daha fazla yer alacağız.
Yarınlarımız için, kızlarımız için bu anlamlı günün mücadeleden çıkıp gerçekten kutlanmaya dönüşmesi temennilerimi iletmek istiyorum ve bugün burada bu davaya yarınları için her daim emek vermiş tüm dava arkadaşlarımıza özellikle teşekkürü bir borç biliyorum. Varlığınızla varlığımız mümkündür. Allah’a emanet olunuz dedi.
AK Parti Kadın kolları kurucu üyelerinden Eczacı Nurcan Özçelik, Erzincan Üniversitesi Öğretim Üyesi Funda Kemahlıoğlu ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Uzmanı Hilal Odabaşı’nın konuşmaları sonrasında verilen yemek ikramı ile program sona erdi.Haberin Ekleniş Tarihi :12.03.2018    Kaynak :

Bu haber toplam 86 defa okunmuştur.

Yorumlar

 Şehit Bayraci son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Bayraci son yolculuğuna uğurlandı
 Bakan Yılmaz, Hafız Öğrencilerimiz Yeteneklerini K
Bakan Yılmaz, Hafız Öğrencilerimiz Yeteneklerini Kaybetmemeli
 Erzincan Üniversitesi Yeni Rektörünü Bekliyor
Erzincan Üniversitesi Yeni Rektörünü Bekliyor
 Şehit Bayraci baba ocağına getirildi
Şehit Bayraci baba ocağına getirildi
 Ekşisu Tatilcileri Bekliyor
Ekşisu Tatilcileri Bekliyor
  Ulusal Kalite Etiketi Atölye Çalışması Yapıldı
Ulusal Kalite Etiketi Atölye Çalışması Yapıldı
 Yerel Medya Buluşmaları Sivas'ta Yapıldı
Yerel Medya Buluşmaları Sivas'ta Yapıldı
  İlk kez öz vatanlarında oy kullanacak olmanın
İlk kez öz vatanlarında oy kullanacak olmanın heyecanını yaşıyorlar

          ANKETLER
          SON DAKİKA

            E-HABER BÜLTENİ

            EN ÇOK OKUNANLAR            EKONOMİ
Döviz Kuru altın


            SİTE İÇİ ARAMA            ERZİNCAN HAVA DURUMU

Yec Web Tasarım ve Yazılım