Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
05 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

YAZARLAR

Ak Parti Kadın Kolları Külünk İle Devam Dedi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Erzincan il Kadın Kolları 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Kongrede mevcut başkan Av. Rahşan Külünk yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

14 Ocak 2021 10:42

Ak Parti Kadın Kolları Erzincan İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi üyelerin katılımıyla yapıldı. PANDEMİ kurallarına göre yapılan Kongreye Ak Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Ak Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Merkez İlçe Başkanı Av. Ferhat Bulut, İl Genel Meclisi Başkanı Bekir Yıldız, bazı İlçe ve Belde Belediye Başkanları ve Kadın kolları üyeleri katıldı..

 

Açılış ve Yoklamanın ardından Divan Teşekkülü yapıldı. Kongrenin Divan Başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Ak Parti MKYK üyesi Zerrin Arslan Yerinde yaptı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı izlendi. Başkan Erdoğan partililere önemli mesajlar verdi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Ak Parti MKYK üyesi Zerrin Aslan Yerinde’ nin Divan Başkanlığını yaptığı 6. Olağan genel kurulun açılış konuşmasını yapan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Av. Rahşan Külünk, “AK Partinin büyük ve güçlü Türkiye yolunda attığı adımlarda partimizi her şartta ve her durumda destekleyen büyük bir bölümünü kadınlarımız oluşturmaktadır” dedi..

 

Ak Partinin tarihi serüveni içerisinde de yine kadınlarımızın payı yadsınamaz bir gerçektir diyen Külünk, bizim parti hedefimiz kadına var olanın yanı sıra yeni anlamlar kazandırmaktır. Kadınların toplumun temeli ve aynası olduğu bilinciyle hareket ederek kadına ve kadına ait tüm vasıfların değerlendirip güçlendirmek için Ak Parti ailesi olarak yıllardır mücadele vermekteyiz. Kadınların iş hayatındaki yerinin ve Anayasal eşitlik haklarının güçlendirmesinde bir güruhun gericilik olarak atfettiği ama asla gericilikle bağdaşmayan ve esasında karşı çıkması anlamsız olan başörtüsü meselesine kadınların eğitim ve öğretim seviyelerinin yükseltilmesi ve akabinde iş hayatında kadının anne vasfı gözetilerek kadınlarımıza birtakım hak ve imkanlar sunan kanuni düzenlemelere ve daha sayamadığımız birçok imkana kavuşmasına Ak Partimiz ve varlığını düşüncelerini beyan edip bunlar için mücadele eden bizler vesile olduk.  

 

Kadın varsa demokrasi vardır diyerek bizlere bu görevlere imkân sağlayan Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a her fırsatta saldırmaya meziyet bilenlere bu kongrelerle vereceğimiz en güzel cevap, zillet ve hezimet içerisinde olduklarıdır. Kongremize hoş geldiniz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Daha sonra konuşan Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, “19 yıllık hükümet dönemlerinde birçok başarılara imza attıklarını belirterek, 2023-2053 ve 2071 vizyonunda Ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Tüm katılımcılara ve Partiye hizmet veren herkes teşekkür ederek konuşmasını yapan Milletvekili Süleyman Karaman, “Gönül isterdi ki PANDEMİ şartlarına göre Dizayn edilen bu salon yerine, Erzincan’ın dört bir köşesinden kadınlarımız buraya akın etsin, yer gök Ak Parti teşkilatlarının merhamet ve çalışkan yüzü kadınlarımızın coşkusuna şahit olsun.

Ama inanıyorum ki bu zor günleri birlikte aşacak ve salonlara sığmayan kalabalığımızla birlikteler yaşayacağız. Dostluğun, kardeşliğin, hoşgörünün şehri Erzincan’da ülkemize ve dünyaya örnek olan siyaset yapacağız. Erzincan’da PANDEMİ döneminde çok fazla yer sıkıntısı çekilmeden sürdürmektedir.

Ayrıca Erzincan dört yolda hastane inşaatımız devam ediyor ve gelecek için umut veriyor. Dünyadaki tüm vatandaşlarımız da covit-19 süresince ülkesiyle gurur duydu. Burada Sosyal destek programı hane başına hemen Faz 1,Faz 2,Faz 3 şeklinde uygulandı ve vatandaşlarımıza Türkiye genelinde 6 Milyara yakın nakit para desteği verilirken Erzincan’a ise 61 Milyon 954 Bin 945 TL verildi” dedi.

Daha sonra konuşmasını yapan AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, “Kadın kollarımız ülkemizde ve Erzincan’ımızda kuruluşumuzdan günümüze çalmadık kapı, el değmedik gönül bırakmadan durmadan yılmadan yorulmadan koştular ve AK Partimize en büyük desteği verdiler. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onun yol arkadaşı medar-ı iftiharımız Sayın Binali Yıldırım’ın arkasında gece gündüz demeden çalıştılar. Başarılarının artarak devam etmesini diliyorum. Kongremizin Erzincan’ımıza ve ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini Cenabı-ı Allah’tan Niyaz Ederim. Partimizin başarısında da en büyük payın kadınlarımıza ait olduğu aşikârdır.

Her zamanki gibi Cumhurbaşkanımızın yanında dimdik duran bir Erzincan var. Kadına bu kadar önem veren ve her alanda yolunu açan Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Bizlerin aklına gelir miydi ki bu kadar ilerleyebileceğimiz. Bizler çok büyük bir aileyiz. Sizlerle bir araya gelince benim aklıma Hayme Ana geliyor, Nene Hatun geliyor. Kurtuluş savaşının esas kahramanları; kadınlarımız geliyor. Dünyada yürütülen haksız ve hukuksuz kadın düşmanlığına inat; mücadele azmi ve şevkiyle milletimize, devletimize ve ümmetimize hizmet etmek için burada bulunuyorsunuz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ne yaparsak yapalım kadın desteği yoksa onların gücü yoksa bilin ki eksiğiz. Bizler Allah’a hamdolsun millete, ümmete hizmet etmenin tadına varmış bir topluluğuz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Gururumuz Sayın Binali Yıldırım sizlerden ve bizlerden çok şey bekliyor. Kadınlarımızın hizmetteki önemini en iyi biz biliriz. Kadın kollarımızın her seçimde üstlendiği vazifeyi en iyi şekilde yerine getirdiğine Allah İçin şahidiz.

6 olağan kadın kolları il kongremizde güven tazeleyen Rahşan Hanıma ve Yönetim Kurulu üyelerine başarılar diliyor,  bu günden sonra dün olduğu gibi Durmadan Yorulmadan ilçelerimizle, beldelerimizle bütün yönetimdeki teşkilat mensuplarımızla İlk Günkü Aşk İle Çalışmaya DEVAM Edeceğimizin sözünü sizlerin huzurunda veriyoruz. Bu düşüncelerle katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

Son olarak konuşmalarını yapan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan yardımcısı ve Kütahya milletvekili Ceyda Çetin Erenler, “Vatan aşkına sahip çıkan, milli mücadelede destan yazan, yetiştirdiği kıymetli insanlarla ülkemizin ufkunu aydınlatan, son başbakanımız, önceki dönem Meclis Başkanımız Sn. Binali Yıldırım’ın güzide memleketi Can Erzincan’ın kıymetli kadınları, hepinizi saygıyla selamlıyorum.. Erzincan 6. Olağan İl Kadın Kolları Kongremizin teşkilatımızın yenilenmesine, tazelenmesine vesile olmasını diliyorum” dedi.

Sözlerime başlarken, bu kutlu davaya gönül veren, gecesini gündüzüne katarak, Partimizin 19 yıldır, zaferden zafere koşmasına vesile olan tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Bu dava ömrümüzü adadığımız büyük bir sevda, Tek hedefi Hakk’ın rızası, halkın duası olan bir gönül işi. Hep birlikte, bu ruhu taşıdığımız müddetçe, Yüce Allah’ın izniyle başarılarımız, daha da artarak devam edecektir. İsimlerle değil ilkelerimizle duruşumuzla varız. Bugün 5,5 milyona yakın üye sayımızla sadece ülkemizin değil, dünyanın da en büyük kadın hareketiyiz.  2002’den bu yana teşkilatımızın her bir ferdi olarak, ülkemize daha iyi nasıl hizmet edebiliriz endişesini yürekten hissediyoruz. Aziz milletimizin emaneti olan görevleri, yüksek bir dava bilinciyle taşıyoruz.

Elbette, bugünlere kolay gelmedik, hep birlikte çok badireler atlattık. AK Kadınlar olarak her mücadelede daima en ön saflarda yer aldık. Asrın Erzincanlı Emineleri 15 Temmuz Gecesi destan yazdı. Demokrasiye, milli iradeye kastedenleri, millet olarak Sn Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bertaraf etti. Bugün de aynı mücadeleyi vermeye devam ediyoruz. Milli iradeye kastedenler, hala kötü niyetlerini ilk günkü gibi taşıyor. Daima teyakkuzda olmalıyız.

Müzmin muhalefetlikten başka kayda değer bir başarı gösteremeyenler, iktidar olabilmek için ülkemize, milletimize beddua edecek kadar çıldırmış halde. İl Başkanları, bir rektör atamasını, gezi olaylarını hortlatmak için fırsat görüyor, kahraman polisimize katil polis diye bağırarak tepinen teröristlere destek oluyor.

CHP’li eski bir bakan, başörtüsü hakkındaki söyledikleriyle chp’nin karanlık bilinçaltı ortaya döküyor. Terör örgütüne karşı 498 gündür evlat nöbeti tutan Diyarbakır Annelerini görmezden geliyor, eli kanlı teröristlere özgürlük istiyorlar. İBB, Hz. Mevlana’yı anma törenlerinde, minarelerimizden “Tanrı Uludur” diyerek ezan okuttukları günlere duydukları hasreti aşikâr ediyor. Parti içi taciz, tecavüz ve rüşvet olaylarına ses çıkarmıyorlar. Hz Peygamberimizin duası, Fatih’in emaneti, Ayasofya-ı Kebir Camiinin 86 yıl sonra ibadete açılmasını; muhalefetin Sözcüsü, “ 2020’nin torbasından Felaket ve Gözyaşı” çıktı başlığı altında manşet yapıyor.

Tüm bunları Aziz milletimiz görüyor. Milletimiz kendisiyle istikameti ters olanları, değerlerini yok sayanları 19 yıldır olduğu gibi bundan sonra da yok sayacaktır.

AK Kadınlar olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin milletimizin menfaatine muhalif olanlara hep birlikte izin vermemeye Devam edecek miyiz?

Var olun, Rabbim hepinizden razı olsun, İşte bu birlik, beraberlik duygusu, milli ve manevi değerlerimize bağlılık bizde olduğu müddetçe evlatlarımızın, ülkemizin istikbali daha da aydınlık olacaktır.

Bizler ülkemizin, Sn. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti ile nereden nereye geldiğine şahidiz. Bizim, muhalefet gibi anlık, günlük politikalarımız hiç olmadı. Daima büyük hedeflerimiz oldu. Dev eserlerle ülkemizi donattık. Dünyada yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen istikrarımızı koruyoruz. Kalkınmamızı devam ettiriyoruz. Ekonomik büyümemizi sürdürüyoruz. Bizim, 2023, 2053, 2071 hedeflerimiz var. 2023 yılına geldiğimizde Türkiye’miz, artık ulaşımıyla, savunma sanayisiyle, iletişimiyle, bilim ve teknolojisiyle kalkınmış, dünyanın parmakla gösterilen ülkeleri arasına girmiş olacak, inşallah

Biz uzay ligindeyiz, muhalefet yalan liginde. Gücümüz millet, kararımız hizmet diyen AK Parti mensupları olarak, Milli iradeyi yok sayan Sn. Cumhurbaşkanımıza “sözde Cumhurbaşkanı” diyerek hadsizliğini, saygısızlığını bir kez daha gösteren muhalefetin sözde başkanına 2023 seçimlerinde bir yenilgi daha yaşatmak için var gücümüzle çalışmalıyız.

Hep birlikte Büyük, Güçlü Türkiye için Sn. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, ülkemizin, milletimizin, çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği için inandığımız yolda durmadan, yorulmadan yürümeye, AKKADINLAR olarak söz veriyoruz. Rabbim birliğimizi, dirliğimiz, kardeşliğimizi daim eylesin.

Erzincanlı AKKADINLAR’ ımızın duruşuyla, gayretiyle milletimizin gönlündeki AK Parti sevdasını daha da arttıracağına, başarılarımıza başarı katacaklarına, kazanımlarımıza sahip çıkacaklarına gönülden inanıyorum. Bu vesile ile, yapılacak olan seçimin tekrar hayırlara vesile olmasını diliyor, hizmet bayrağını bugüne kadar taşıyan başkanlarımız ve yönetimlerine teşekkür ediyorum. Bayrağı daha yükseğe taşıyacağına inandığımız başkanımız ve yönetimine muvaffakiyetler dilerim. Ülkemiz, ilimiz ve milletimiz için inandığımız yolda durmak yok yola devam diyor, sağlığınızın, huzurunuzun, başarılarınızın daim olması dileklerimle hepinizi muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından 600 delegenin oy kullandığı genel kurulda mevcut başkan Av. Rahşan Külünk kullanılan oyların tamamını alarak yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

 

Bu haber 73 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...