Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
05 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

YAZARLAR

İktidar ve Muhalefet Partileri Üreticinin Yanında Olsunlar

Pancar avanslarının ödenmesi ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, Erzincan’daki Milletvekilleri, Ana Muhalefet Partisi, İktidar Partisi ve diğer Muhalefet Partilerinin İl Başkanlarını eleştirerek; “İktidar ve Muhalefet partileri üreticinin yanında olsunlar. Sağır Sultanın duyduğu konuları maalesef Erzincan’da siyasetçilerimiz duymuyor” dedi.

04 Aralık 2020 09:09

Tamer Geyik Açıklamasında Erzincan Şeker Fabrikası tarafından üreticilere Pancar Söküm Avanslarının ödenmediğini belirterek bunun üreticiyi olumsuz etkilediğini söyledi.

 

İKTİDAR VE MUHALEFET PARTİLERİ ÜRETİCİNİN YANINDA OLSUNLAR

 

Geyik, Erzincan’daki çiftçilerin sorunlarına değinirken, İktidar Partisi,  Ana Muhalefet Partisi ve diğer Muhalefet Partilerinin İl Başkanlarını da eleştirerek; “İktidar ve Muhalefet partileri üreticinin yanında olsunlar.  Sağır Sultanın duyduğu konuları maalesef siyasetçilerimiz duymuyor. Üreticilerimizi ezdirmeyin, yarın öbür gün yine bizim karşımıza geleceksiniz, yine bizden oy isteyeceksiniz, ama bizler üreticiler olarak bakacağız bizim yanımızda kim duruyorsa başımızın üstünde yeri vardır, lütfen üreticimizin yanında olun” dedi.

 

ALBAYRAK ŞİRKETİNİ SAMİMİ OLMAYA DAVET EDİYORUM

 

Geyik; “Konu avansa gelince üreticilerimizin avanslarında henüz ödemediler. Yani bu konuda Albayrak şirketini samimi olmaya davet ediyorum. Üreticilerimizin pancarlarını alıp da şeker yaptığı halde daha söküm avansını vermedi. Bugün 12. Ayın 2'si bu avansları ne zaman verecekler. Bu çiftçimizin hakkıyla emeğiyle artık oynamayı bıraksınlar. Bunların derdi bu fabrikayı işletmek değil, biz de biliyoruz ki bunlar fabrikayı aldılar, şeker kotasını aldılar. Biz artık pancar ürettirmesek de bunu ithal eder getirir, satarız. Daha fazla para kazanırız düşüncesi içinden içindeler.

 

YİNE BİZDEN OY İSTEYECEKSİNİZ

 

Yalnız bizde Erzincan Ziraat Odası olarak üreticilerimizin her daim yanındayız. Bu üreticilerimizin bu şirkete ezdirmeyeceğiz. Şunu da buradan söylemek istiyorum. Şehrimizdeki milletvekilleri siyasi partiler, lütfen sizler de üreticimizin yanında olun görevini layıkıyla yerine getirmeyen şirketin sözleşmesinin feshedilmesi için sizler de Lütfen bu konuda bir girişimde bulunun. Üreticilerimize ezdirmeyin. Yarın öbür gün yine bizim karşımıza geleceksiniz yine bizden oy isteyeceksiniz. Ama Bizler üreticiler olarak bir de bakacağız. Bizim yanımızda kim duruyorsa başımızın üstünde yeri vardır. Lütfen siz de üreticimizin yanında olun değerli üreticilerimiz değerli basınımız,  Şeker Fabrikaları özelleştirme zaman şehrin milletvekilleri o dönemki milletvekilleri özeleşsin iyi olacak güzel olacak. Siz daha rahat edeceksiniz bu lafları söyleyenler Şimdi neredeler? Niye Çiftçinin yanında durmuyorlar. Yoksa siyaseti bıraktık, işimiz bitti artık bizim çiftçiye de millete de ihtiyacımız yok mu diyorlar? Tarih bunu affetmez üreticimizin yanında olanı üreticimiz unutmaz. Üreticimizin yanında olmayanı da üreticimiz unutmaz. Gereğini de yapar. 

 

BİZ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜYÜZ

 

Tabii ki şu anda biz her zaman yaptığımız açıklamalarda iktidarına da muhalefetine de bizim karşılaştığımız sorunlar da üreticimizin yanında olmalarını istedik. Üreticilerimiz kendilerini yöneten insanları veya bu konuda siyasete siyasi iddiası olanlar ülkeyi yönetme iddiası olanlar üreticimizin yanına gelip oy istiyorlar buna talip oluyorlar. Tabii ki bu en doğal hakkıdır. Siyasetin gereğidir, kuralıdır. Ama yani bizim de sorunlara sadece oyumuz alıp gitmek değil, bizim de sorunlarımıza mutlaka duyarlı olmaları lazım, Yanımızda Çiftçinin yanında olmak lazım. Yoksa sadece ben gelip oy alayım gideyim. Ondan sonra da Çiftçi ne hali varsa görsün. Biz bunu kabul etmiyoruz. Bakın biz siyasetçi değiliz. Siyaset yapmıyoruz. Ama biz sivil toplum örgütüyüz. Bu konuda siyasetçileri tabi ki muhalefetiyle iktidarıyla yanımızda görmek istiyoruz. Yani bazı konular oluyor, görebiliyoruz. Bazı konularda göremiyoruz. Yani her konuda yüzde 100 yani bunu lafı saklamaya gerek yok, sağır sultanın duyduğu konuları maalesef bazı yerde siyasetçilerimiz duymuyor. Yani nasıl duymazlar nasıl etmezler. Biz burada bas bas bağırıyoruz.

 

BAŞKA İLLERDE MİLLETVEKİLLERİ GELİP BİZLERİ DİNLİYORLAR

 

Bizim bu sorunumuz var, bu sorunlarımızı çözün başka illerde milletvekilleri gelip bizleri dinliyorlar. Ama maalesef ki bizim burada milletvekilleri, ne il başkanları muhalefet ve iktidarı da dâhil, ikisi de aynı. Biz yanımızda görmüyoruz bunları yanımızda görmek istiyoruz. Çiftçimizin yanında görmek istiyoruz. Çiftçimizin sorunlarını çözmek için herkesin elini taşın altına koymasını istiyoruz” dedi.

Bu haber 420 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...