Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
05 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

YAZARLAR

Av. Aktürk, Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır

Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk Erzincan Barosu; düne nazaran gerek şehrimizde gerekse Türkiye çapında tanınma ve yüksek saygınlığa ulaştığını belirterek, “Her noktada temsil edilen, proje üreten, farkındalık yaratan; sosyal sorumluluk işlerinin içinde yer alan, mali yapısı daha güçlü, aktifleri artmış ve daha katılımcı kamu meslek kuruluşu haline gelmiştir” dedi.

25 Eylül 2020 08:47

Mesleğimizin hak ettiği en üst seviyedeki değeri sağlamak için tüm mesaileri ile çalıştıkların söyleyen Başkan Av. Aktürk, “Legal Yayıncılıkla yaptığımız işbirliği doğrultusunda; 31.12.2021 tarihine kadar ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, http://legalonline.com.tr/erzincanbarosu/ sitesinde kullanıcı adı (mail adresi) ve şifreniz ile dilediğiniz her ortamdan giriş sağlayabileceğiniz legal online veri tabanı (içtihat, mevzuat, kitap, makale, dilekçe vd.) adınıza satın alınmıştır. İyi günlerde kullanmanız dileklerimizle, meslek hayatınızda başarılar dileriz” dedi.

LEGAL ONLİNE VERİ TABANI

Legal Yayıncılık basılı kitap ve dergi yayınlarının tamamını elektronik ortama aktararak online kütüphanesini oluşturarak çağın getirdiği yeniliklere uyum sağlamış ve alanında bir ilki başararak sektöre öncü olmuştur. Legal Yayıncılık ayrıca legal bank ismi ile kurduğu elektronik hukuk bankası ile milyonlarca içtihat, mevzuat, dilekçe, gerekçe vb hukuki belgeyi bir araya getirmiştir. Böylece Türk Hukuku her yönüyle dijital ortamda 7/24 erişilebilir bir hale gelmiş bulunmaktadır.

Avukatların, hakim ve savcıların hukukçuların, akademisyenlerin ve diğer meslek mensuplarının ihtiyacı olan doğru hukuki bilgiye kolaylıkla ulaşma imkanı veren bu yapılanma Türk hukukunun gelişimine ve yaygınlaşmasına da katkı sağlamıştır. Legal Yayıncılık misyonu olan “Türk Hukukuna Katkı” amacını da bir anlamda gerçekleşmiş bulunmaktadır. Legal Online Veri Tabanı “Online Kütüphane” ve “Legalbank” adı ile iki yapıdan oluşmaktadır. Legal Online Veri Tabanı erişim adresi: http://legalonline.com.tr/erzincanbarosu/

ONLİNE KÜTÜPHANE

Online kütüphaneden telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları (471+) ve 12 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (650+) tüm sayılarının basılı ile birebir aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir. Online Kütüphane erişim adresi: https://legal.com.tr/kitaplik

LEGALBANK

Legal banktan içtihata (2.000.000+) (Yargıtay, Danıştay, BAM, BİM vb.)  mevzuata (43.000+) (Kanun, KHK, CBK, Yönetmelik, Tebliğ vb) akademik ve uygulamaya yönelik makalelere (23.000+), dilekçe ve belgelere (2.500+) gerekçelere (400+) online olarak erişilebilmektedir.

Legal bank erişim adresi: https://legalbank.net/arama, Veri Tabanımızın Özellikleri ise, Veri tabanında her zaman güncel içerik bulunmaktadır. Yıl boyunca on binlerce yeni içerik eklenmekte ve mevcut içerikler sürekli ve düzenli olarak güncellenmektedir. Veri tabanına internet üzerinden 7/24 erişilebilmekte ve online ve telefon ile uzmanlardan canlı destek alınabilmektedir. Kullanıcılar diledikleri belgeleri kendilerine özel arşiv klasörü açarak arşivleyebilmekte, belgeleri kopyalayıp çıktı alabilmektedir. Veri tabanına eklenen her türlü belge güncelleme indeksleri üzerinden incelenebilmektedir. Akıllı ve detaylı arama motorları ve ipuçları sayesinde kullanıcılar aradıkları bilgilere hızlıca ve kolayca erişebilmektedir. Metinler arasındaki linkler (hypertex) sayesinde ilgili belgelere kolaylıkla geçiş yapılabilmektedir. Legal Yayıncılık tarafından basılı olarak yayınlana tüm kitap ve dergilerin online ortamdaki görünümleri basılı ile birebir aynı olduğundan atıfların doğrudan basılı yayına referans verilerek yapılması mümkündür. Elbette kullanıcılar elektronik atıf imkânına da sahiptir. Dileyen kullanıcılar sisteme kendi bilgisayarlarının IP adresi üzerinden ve Proxy ile de erişebilirler. Legal Yayıncılık tarafından yayınlanan ve veri tabanında yer alan tüm dergiler TÜBİTAK ULAKBİM TR DİZİN sisteminde taranan çift kör hakemli dergilerdir. Kitap ve dergiler ayrıca EBSCO’ da taranmaktadır.

Dergilerin kaynakçaları SOBİAD atıf dizininde taranmaktadır. Kitap ve dergilerimizin MARC kayıtları bulunmakta ve yazarlarımıza ORCİD kodları aldırtılmaktadır. Veri tabanındaki dilekçelerin Word formatında kaydedilmesi mümkündür. Legal Yayıncılık ANKOS Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu üyesi olarak Legal Online Veri Tabanını Üniversitelerimizin Kütüphanelerinden öğrencilere ve akademisyenlere uygun şartlarla kullandırtmaktadır. Legal Yayıncılık geniş bir kamusal, kurumsal ve özel referanslar listesine sahiptir. Kullanıcılarımıza eposta aracılığı ile düzenli olarak günlük resmi gazete, yeni içtihatlar, yen yayınlar vb bilgiler iletilmektedir. Legal Veri tabanında yer alan Legal Yayıncılık’a ait kitap ve dergilerin tüm telif hakları Legal Yayıncılık’a ait olup başka herhangi bir yerden erişilme imkanı bulunmamaktadır.

Başkan Av. Aktürk, Veri tabanımızda ayrıca önemli bilgiler, Resmi Gazete arşivi ve hukuk haberleri bölümleri yer almaktadır” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 165 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...