YAZARLAR

Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
05 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

Prof. Dr. Osman Demirdöğen DAP Başkanı Oldu

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri (KUDAKA) Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na (DAP) getirildi.

06 Ağustos 2020 16:18

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri (KUDAKA) genel sekreterliğinden ayrılışı nedeniyle yapmış olduğu yazılı açıklamasında; “Yaklaşık dört yıldır görev yapmakta olduğum Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevimden, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı görevine atanmam nedeniyle ayrılıyorum” dedi.

Demirdöğen açıklamasında; “Bu süre içerisinde Tekstil kent, soğuk zincir Süt toplama, Mobilya İnovasyon ve Teknoloji Merkezi, Girişim park, Tortum Gölü Seyir Terası, Güneşle Gelen Güç, Sporcu Performans test ve Ölçüm Merkezi, Buz Müzesi, kültür yolu, Üç Kümbetler, Süt İşleme Tesisi, Doğal ve Yerel Ürünler Pazarı, Tarım Yerleşkesi, Dede Korkut Obası gibi çok sayıda CMDP ve Güdümlü Projenin yanı sıra Mali Destek ve Teknik Destek programları ile Yerel Kalkınmaya katkıda bulunmaya çalıştık..

Az sayıda personelimizin özverili çalışmaları ve paydaşlarımızın destekleri ile önemli işler yaptık. Erzurum, Erzincan ve Bayburt illerimizde Bölgesel dengesizliği azaltmak ve yerel kalkınmayı sağlamak için bütün Kamu kurumları, Yerel Kuruluşlar ve STK’larla çok uyumlu çalışmalar yaptık ve büyük destek aldık. Başta Yönetim Kurulumuz olmak üzere çalışmalarımızda bizden desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza, bütün personelimize, değerli basın mensuplarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın teveccühleri ile atandığım yeni görevimde de paydaşlarımızın bizden desteklerini esirgemeyeceğini biliyorum.

Bölgenin kalkınması için Bölge Kalkınma İdaresi Personeli ve paydaşlarımızla birlikte tüm imkânlarımızı doğru projeler ve gerçekçi öncelikler çerçevesinde israf etmeden ve israf ettirmeden kullanarak bütün gücümüzle çalışacağımıza inanıyor dua ve desteklerinizin devamını bekliyorum” dedi.

PROF. DR. OSMAN DEMİRDÖĞEN

1962 yılında Erzincan Çayırlı ’da dünyaya gelen Prof. Dr. Osman Demirdöğen, ilk ve Orta öğrenimini de Erzincan da tamamladıktan sonra yükseköğrenimini, Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde tamamladı. 1986-1988 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans yaptıktan sonra, 89-91 yılları arasında Nottingham Üniversitesinde de bilim mastırı yaptı. 93 yılında Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Doktorasını tamamlayan Demirdöğen, 1999 yılında doçent, 2005 yılında ise Profesör oldu. 2002 yılında Purdue Üniversitesi Girişimcilik Merkezinde ortak çalışma yaptı. Aynı dönemde Kolombiya Üniversitesinde(Chicago) girişimcilik dersleri verdi. 25 senedir Atatürk Üniversitesi İktisat Fakültesinde görev yaptıktan sonra Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri görevini üstlenen Demirdöğen, Cumhurbaşkanlığının 2020/398 sayılı kararı ile Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na (DAP) getirildi. İngiltere, Amerika, Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, Libya, Kırgızistan, Azerbaycan ve Nahcivan da misafir öğretim üyeliği, iş gezisi ve bilimsel çalışmalar yaptı. Yayımlanmış 7 adet kitabı ve çok sayıda bilimsel araştırma projesinin yanı sıra yurt içinde ve yurtdışındaki dergilerde çok sayıda makalesi yayınlanan Demirdöğen, değişik kuruluşlardan çok sayıda ödül aldı. Prof. Dr. Osman Demirdöğen, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bu haber 198 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...