Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
5 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

YAZARLAR

Duraklı, Ekonomide Çözüm Yeniden Refah Partisi

Yeniden Refah Partisi Erzincan İl Başkanı Nuri Duraklı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Erzincan HABERCAN gazetesini ziyaret ederek gündeme dair bilgilendirmelerde bulundular.

28 Şubat 2020 09:11

HABERCAN Gazetesi Sorumlu Müdürü Haluk Uçar ile görüşen Yeniden Refah Partisi Erzincan İl Başkanı Nuri Duraklı yaptığı konuşmasında; “Geçen hafta Sayın Cumhurbaşkanı TBMM’de Ak Parti Grup Toplantısı’nda konuşmasını yaparken, bir vatandaşımız Sayın Erdoğan’ın gözlerinin içine bakarak; “işsizim çocuklarım aç” diye yüksek sesle haykırdı” dedi.

 

Ekonominin her geçen gün daha da kötüye gittiğini söyleyen Duraklı; “Bu olay maalesef Türkiye’nin acı gerçeklerini apaçık bir şekilde bir kez daha ortaya koymuştur. Ülkemizde artık ANASOL-D Hükümeti’nin son günlerinde yaşanan “Başbakanlık binası önünde yazar kasa fırlatma eylemini andıran olayları yaşamaya başladık.

 

Bu olayın öncesinde Kocaeli’nde bir vatandaşımızın cebinde pazara gidecek kadar dahi parası olmadığı için evinin banyosunda kendini asarak intihar etmesi, Bir babanın ailesiyle birlikte siyanür içerek topluca intihar etmesi, Bundan çok kısa bir süre önce de, Hatay’da bir vatandaşımızın işsizlik ve ekonomik sıkıntılar sebebiyle kendini yakarak intihara teşebbüs etmesi ve yine birkaç gün önce Konya’da bir vatandaşın borçları yüzünden kendisini kamyona asarak intihar etmesi ve en sonunda Merhum Ecevit Dönemi’nin “yazar kasa fırlatma eylemini andıran, doğrudan Sayın Cumhurbaşkanı’nın huzurunda gerçekleşen “ACI FERYAT” işte Türkiye’nin gerçek gündemi ve acı gerçekleri” dedi..

 

Bugün bu ülkede işsizlik, açlık, sefalet ve umutsuzluk sebebiyle insanlar zehir içiyor, intihar ediyor, kendin  yakarak hayatına son veriyor. Meclise Gidip Cumhurbaşkanı'na “çocuklarım aç” diye haykırıyor, feryat ediyor. Gelinen bu nokta, milletin bu feryadı, bu toplumsal trajedi medyada küçücük bir haber bile olmuyor. Tekstil sektörünün en önemli isimlerinden, zincir mağazalar sahibi bir işadamımız; “54 yıllık sanayiciyim. Ben böyle bir kriz görmedim. Bu böyle devam ederse, 450 alışveriş merkezi çok yakında batar.” diye açıklama yaptı; Bu işadamının dediklerini dikkate alıp, ekonomiye çeki düzen vermesi gereken AK PARTİ - MHP Koalisyon Hükumeti, İş Adamından yaptığı açıklamayı inkâr etmesini istediler. Ak Parti – MHP Koalisyon Hükümeti, Dünya'da bir ilk olarak “fiyatlar arttıkça düşen enflasyonu” icat etmişlerdi, şimdi bir ilki daha gerçekleştirerek; “işsiz sayısı arttıkça düşen işsizlik oranını” icat ettiler. Ancak hepsi nafile, rakamlarla oynayarak, ısmarlama enflasyon ve işsizlik rakamları açıklayarak veya Medya gücüyle, sosyal medya Trolleriyle, acı gerçekler değiştirilemiyor ve gizlenemiyor. Algı operasyonları ve maaşlı Trollerle bu iş buraya kadar” dedi.

 

Duraklı konuşmasında; “Eğer siz iktidar olarak “tam 18 senede” bu ülkede üretime-istihdama yönelik bir tane adım atmazsanız, devlet eliyle bir tane fabrika-sanayi tesisi açmazsanız, bir de üstüne üstlük elde olan onlarca devlet kuruluşunu satıp yok ederseniz,

İşçi-memur-emekliye “300 gr Antep fıstığı kadar” maaş zamları yaparsanız, Emeklimize yılda yüzde 4+yüzde 4 maaş artışı verirken, aynı anda elektriğe yılda yüzde 60, doğalgaza bir ayda iki kere yüzde 15’er zam yaparsanız, Tarım üretimine kotalar koyarak, mazot fiyatını 6,5 TL’ye çıkararak çiftçiyi-köylüyü perişan ederseniz, Bundan dolayı milyonlarca insanı boğazına kadar kredi kartı-tüketici kredisi borçlarına batırırsanız, İşvereni, özel sektörü de en ağır vergilerle, en yüksek enerji fiyatlarıyla, yüksek faiz oranlarıyla ezerseniz olacağı işte budur.. Tüm bu olaylar adeta bir laboratuvar deneyidir ve “Borç-Faiz-Zam-Vergi Ekonomisi” ile her zaman olduğu gibi, bugün de ancak iflasa ve çöküşe gidileceğini ispat etmektedir. Bu krizlerden “aynı istikamete doğru ilerleyen, fakat farklı isimli” partilerin hiçbirisi ile kurtulamayız. Bu felaketlerden ancak kurtuluş reçetesini ortaya koymuş ve bunu uygulamış ve sonuç almış olan, MİLLİ GÖRÜŞ zihniyeti ile o zihniyetin temsilcisi “Yeniden Refah Partisi” ile kurtulabiliriz. Bu noktada yapılması gereken; “Borç-Faiz-Vergi-Trafik Cezası Ekonomisinden, “Üretim-İstihdam-İhracat Ekonomisi ”ne geçilmesi, köprü-otoyol-park-bahçe gibi altyapı hizmetlerinin yanında asıl olarak üretime, istihdama, ihracata, teknoloji ve sanayiye yönelik adımların atılmasıdır.

 

Yapılması gereken Milyonlarca genç işsizimize ekmek kapısı oluşturacak adımların atılmasıdır diyen Duraklı, Devletin borçsuz-zamsız-vergisiz, millete yük yüklemeden, kaynak üretip, bu kaynakla dar gelirli milyonların refah seviyesini en acil şekilde artırmasıdır. Kaliteli Nesil (Ahlaki ve manevi kalitesi yüksek, aynı zamanda bilimsel ve teknik kalitesi yüksek nesiller) yetiştirmek, Kaliteli Ürün (Katma değerli ihracat ürünü) üretmektir. Bu ürettiklerimizi ihraç edip, milli gelirimizi reel olarak artırmaktır. Bu hamleleri gerçekleştirmek için gereken kaynak da borçla, vergiyle, trafik cezasıyla, devlet varlıklarını satıp yok ederek değil, Cenabı Allah’ın bu ülkeye vermiş olduğu zenginlikleri mali kaynağa dönüştürerek bulunmalıdır.

 

Yoksulluk ancak kaynak üreterek ve bu kaynakla maddi ve manevi kalkınma hamlelerini gerçekleştirerek çözülür. Çare Milli Görüştür, çare adil ekonomik düzendir. Bu gerçeği sadece biz söylemiyoruz, 54. Hükümetin Başbakanı Erbakan Hocamızın ekonomi alanındaki Milli Görüş uygulamaları ile “Milli Kaynak Paketleri”, “Havuz Sistemi” ve “Denk Bütçe” ile borç ve faiz ekonomisinin önlenmesi ve bunların sonucunda emekli-memur-işçi ve çiftçi kesimlerinin refah düzeyinin rekor seviyede artması bu gerçeğin tam bir ispatıdır. Bu yoksulluktan, bu işsizlikten, bu perişanlıktan, bu ekonomik krizlerden kurtulmak için, aynı bolluk ve bereket dönemine yeniden kavuşmak için, herkese refah için, “Yeniden Büyük Türkiye” için, tüm milletimizi Milli Görüş’e, Yeniden Refah’a davet ediyoruz.

 

Yıllık ‘100 milyar $’ hacminde Kaynak Paketlerimiz hazır, projelerimiz hazır, biz geleceğiz ve milletimizin yüzünü yine biz güldüreceğiz inşallah” dedi.

Bu haber 3323 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...