YAZARLAR

Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
05 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

Anda Kardeşe Vefa Derneği Her Yerde

2014 yılında kurulan, Erzincan dâhil 22 ilde temsilciliği bulunan, Anda Kardeşe Vefa Derneği, El-Bab’dan Afrin’e, Musul’dan Kerkük’e, Kırgızistan’dan Kazakistan’a, Bosna’dan Makedonya’ya mazlum soydaşlarımızın yardımına koşan bir vefa hareketi.

26 Şubat 2020 17:01

Bütün mazlum coğrafyalarına ve kendi illerinde ki mazlumlara el uzattıklarını belirten Anda Kardeşe Vefa Derneği Erzincan İl Temsilcisi Abdullah Özkan, dernek ve çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Özkan yaptığı bilgilendirmede, “Dernek ismimizdeki “anda” sözcüğü Göktürkçede “kan kardeşi” anlamına geliyor. El-Bab ve Afrin’de kolej seviyesinde eğitim veren iki yetim ve kültür merkezimiz bulunmakta olup burada, savaşta anne ve babalarını kaybetmiş 492 yetim, öksüz soydaşımız eğitim görmektedir. Bu kurumlarımızda eğitim gören çocuklarımızın bütün ihtiyaçları bağışçılarımız tarafından karşılanıyor. Bütün bunların yanında yerel bazda yardımlarımız da bizim ve diğer il temsilciliklerimiz vasıtasıyla düzenli olarak devam ediyor. Ayrıca bu sene Erzincan İl Temsilciliğimiz bünyesinde kurulan ve AFAD koordinesinde afet bölgelerinde gönüllü olarak vatanımıza, vatandaşımıza hizmet etmeyi amaçlayan arama &kurtarma ekibimiz eğitimlerine devam etmektedir” dedi.

Ekibimiz 22 gönüllüsüyle 22-23 Şubat tarihlerinde, Ergan Dağı mevkiinde, Erzincan AFAD İl Müdürlüğünce talebimiz üzerine verilen çığ eğitimini tamamlayarak olası bir çığ afeti durumunda vatanına ve vatandaşına hizmet etmek için hazır hale geldiklerini söyleyen Özkan, “Yine ekibimiz yakın zamanda yaşanan elim Elazığ depreminde memleketimize hizmet etmişti. Tüm gönüllülerimize, bizi destekleyen bağışçılarımıza, Erzincan AFAD İl Müdürlüğüne, sesimiz olan siz basın mensuplarına teşekkür ediyor, hareketimizde bizlere omuz vermek isteyen bütün hemşerilerimizi aramıza davet ediyoruz” dedi.

Anda Kardeşe Vefa Derneği 2014 yılında bir grup gönüllünün Türkmen dağı ve civar bölgelerinde ki mazlum ve mağdur kardeşlerimize insani yardım malzemeleri götürmesi ile başlamış bir harekettir. Daha sonraları yapılan duyurular sonucunda sosyal medyanın da büyük etkisi ile binlere ulaşan bir göllüler ağı kurmuş olduk.2016 yılında resmiyet kazanmış olan Anda Kardeşe Vefa Derneği tamamen gönüllülük esaslı çalışan ve yardımı değil ‘’Vefa’’ yı şiar edinmiş bir dernektir. Anda eski Türkçede ( Göktürkçe) kan kardeş anlamına gelmektedir. Derneğimizin Merkezi Ankara’da olup Bursa, Sivas, Afyon, Kahramanmaraş, Tekirdağ, Manisa,  İstanbul, Batman, Elazığ, Erzincan, Diyarbakır ve Şanlıurfa gibi illerde resmi temsilciliğimiz olup daha onlarca ilde ise gönülleri bulunmaktadır.

Bu haber 525 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...