ergan

YAZARLAR

Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
05 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

Gün, Öğrencilerimiz Hedef Büyütmeli

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, İlçe ziyaretleri kapsamında Refahiye ilçesini ziyaret ederek 8.sınıflar ile birlikte Refahiye Anadolu Lisesi ve Refahiye Fen Lisesi öğrencileri ile toplantılar yaptı.

18 Mayıs 2019 09:21

Gün, Öğrencilerimiz Hedef Büyütmeli

 

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, İlçe ziyaretleri kapsamında Refahiye ilçesini ziyaret ederek 8.sınıflar ile birlikte Refahiye Anadolu Lisesi ve Refahiye Fen Lisesi öğrencileri ile toplantılar yaptı.

 

İlk olarak ziyaretlerinde Refahiye İlçesin de öğrenim gören 8.sınıf öğrencileri ile bir araya gelen İl Milli Eğitim müdürü Gün, LGS hakkında bilgilendirmelerde bulundu. LGS sınav sistemi ve nitelikli okullar hakkında bilgi verdi. Günümüzde artık Mesleki ve Teknik Liselerde okuyan gençlerimizin iş bulmada daha avantajlı olduklarını belirtti. Sınav yaklaşırken not ortalamalarının da liseye geçişte önemli bir etken olduğunu vurguladı.

Refahiye Anadolu Lisesini ziyaretinde ise gençlik kavramı üzerinde durdu. Gençlerin sadece kendilerinden sorumlu olmadıkları, bütün millete ve bütün insanlığa karşı sorumluluk duymaları gerektiğini ifade etti. Bu nedenle öncelikte hedef sahibi olmak gerektiğini açıklarken Prof. Dr. Aziz Sancar'dan alıntı yaparak başarının sırrının çalışmak, sebat ve inat etmekte gizli olduğunu öğrencilere anlattı. Onların değerli olduğunu, en büyük hazine olarak genç nüfusun görüldüğünü, bu nedenle kendilerinin umut olduğunu söyleyerek başarmak zorunda olduklarını aktardı ve bu sürecin başında ve sonunda olan 9 ve 12. sınıf öğrencilerinin süreçlerini kıyaslayarak başarılar diledi.

Son olarak Refahiye Fen Lisesini ziyaretinde ise, Öğrencilere; Geleceğin Türkiye'sinin inşasında gençlerin eğitim ve öğretimlerinin en belirleyici etken olduğunu dile getirdi. Türkiye'nin gelecek yürüyüşünde gençlerin kendilerini her alanda en üst seviyede yetiştirmeleri ve geliştirmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Lise çağlarında çalışmayan azim gayret göstermeyen fedakârlık yapmayan ve gelecekle ilgili bir perspektifi olmayan kimselerin Türkiye'mizin yükselmesinde ve gelişmesinde söz sahibi olamayacağına değindi. Türkiye de eğitim öğretimin gelişmesi, donanımlı ve nitelikli insanların yetiştirilebilmesi için devletimizin bütün imkânlarını seferber ettiğine dikkat çeken İl Millî Eğitim Müdürümüz öğrencilerimizin bu imkânları en iyi şekilde değerlendirerek devlete hizmet etme kapasitesine sahip olması gerektiğini belirtti.

Öğrencilerimizin gelecekteki hedeflerinin büyük olması gerektiğini belirten Gün, büyük hedeflere ulaşabilmenin yolunun büyük çalışmalar sarf etmekten geçtiğini hedefe ulaşmada en önemli Kriterin azim, gayret, fedakârlık ve çalışkanlık olduğunu dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Gün, başarıya çiçekli yollardan ulaşılamayacağını, başarı için zorluklara katlanmak gerektiğini vurgulayarak dünya üzerinde her alanda gelişen toplumların nasıl geliştiklerini örneklerle ortaya koymuştur dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün Öğrencilerle söyleşi bölümünde öğrencilerin sorularını cevaplayarak başarı dileklerinde bulundu.

Bu haber 308 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...