YAZARLAR

Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
05 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

T.C. ERZİNCAN İCRA DAİRESİ 2018/9412 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

15 Mayıs 2019 08:55

 

T.C. ERZİNCAN İCRA DAİRESİ 2018/9412 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Erzincan İl, Merkez İlçe, 1638 Ada, 6 Parsel, FATİH Mahalle/Köy, KÖYALTI Mevkii, 2. KAT, 5 NOLU MESKEN Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz belediye uygulamalı İmar Planı dâhilinde, ayrık nizam 3 kata müsaadeli konut alanı, olarak tanımlıdır. Taşınmaz Erzincan’ın önemli yerleşim yerlerinden Fatih Mahallesinde yer almakta olup,Belediyenin her türlü hizmetinden faydalanan konum olarak önemli bir mevkidedir. Erzincan’ın doğusunda, şehirleşmenin oldukça yoğunlaştığı bir bölgede, modern blokların bulunduğu bir mahalde, çevresinde konutlar mevcuttur. Şehrin ana akslarından Yunus Emre Caddesine 70 mt mesafede,564. Sokağa cepheli, şehir merkezine yaklaşık 2200 mt uzaklıkta topoğrafik olarak düz bir konumda ticari hayatın yoğunlaştığı bir mahaldedir. Meskenin değerlendirilmesi: Ana taşınmaz bodrum+ 3 katlı betonarme bir yapı olup davaya konu edilen mesken 5 nolu bağımsız bölüm olup,1 giriş,3 odası,1salon-1banyo,1mutfak,1koridor,1 wc,2 balkon vardır. İç kapıları ahşap kapı, salon ve odalarının taban döşemesinin parke, ıslak alanlarının taban döşemeleri fayans kaplama, ısıtma sistemi doğalgaz ve kaloriferidir. Brüt yüzölçümü yaklaşık olarak 95,00 m², yıpranması yaşı ve mevcut durumu dikkate alınarak % 32 olarak hesaplanmıştır. Taşınmazın tapu sicilinde eklenti olarak belirtilen ve Depo olarak kullanılan bölümün yaklaşık alanlı 17,50 m2 yıpranması %32 oranındadır. Arsa parsel sınırı briket duvar ile çevrili olup, bahçe girişi demir kapı, bahçe içerisinde, yeşil alanlar bulunmaktadır. Adresi : Yunusemre Mah 564. Sok. No:3/5-Erzincan Yüzölçümü: 95 m²Arsa Payı: 1/6 Kıymeti: 128.758,00 TL KDV Oranı: %1 (KDV ve DV en geç ihale bedeli ile yatırılacaktır)Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydı gibidir.

1. Satış Günü : 05/08/2019 günü 15:00 - 15:05 arası

2. Satış Günü : 05/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Satış Odası - Erzincan Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / ERZİNCAN

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9412 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ yapılamaması halinde işbu gazetede ve elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebliğ yerine geçmek üzere ilanen tebliğ sayılmasına, ilan olunur.13/05/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 415 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...