YAZARLAR

Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
05 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

Türkiye Kızılay Derneği Erzincan Şube Başkanı Mumcu Oldu

Türkiye Kızılay Derneği Erzincan Şubesi Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen genel kurulda Türk Kızılay Derneği Erzincan Şubesinin yeni Başkanı Volkan Burak Mumcu oldu.

12 Şubat 2019 08:49

Türkiye Kızılay Derneği Erzincan Şube Başkanı Mumcu Oldu

 

Türkiye Kızılay Derneği Erzincan Şubesi Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen genel kurulda Türk Kızılay Derneği Erzincan Şubesinin yeni Başkanı Volkan Burak Mumcu oldu.

Baş Öğretmen toplantı salonun da yapılan Türkiye Kızılay Derneği Erzincan Şubesi genel kurulunda, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından yönetim kurulu seçimi yapıldı. Yapılan genel kurul sonrası seçime tek liste halinde giren Volkan Burak Mumcu ve yönetimi, Kızılay üyelerinin oylarını alarak yeni yönetimi oluşturdular.

Türkiye Kızılay Derneği Erzincan Şubesi başkanlığına seçilen Volkan Burak Mumcu yaptığı konuşmasında; “Batı medeniyetinin değeri sömürge, ABD'nin medeniyeti savaş, bizim medeniyetimizin değeri ise iyiliktir. Yardımseverlik ve fedakârlıktır. Dün ecdadımız, bırakın insanları göç eden kuşların ihtiyacını giderecek şeyler yapmışlar. Günümüz dünyasında her ülkenin bir marka değer var. Türkiye'nin marka değerlerinden bir tanesi de Türk Kızılay'dır. Dünyada bir marka değerimiz var, sömürmede, değil, mal satmada değil, iyilik yapma, güzellik yapma konusundadır.

Bugün Türkiye'nin uluslararası alanda bir numaradır. Nerede bir sıkıntı, nerede problem varsa, nerede bir fedakârlık varsa Türk Kızılay oradadır.

Ülkelerin olduğu gibi şehirlerin de bir değeri vardır. Can Erzincan’ımızın ise ayrı bir değeri var. Bizde Kızılay gibiyiz. Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar fazla, fazla göç olup da kavganın gürültünün olmadığı, tam tersi paylaşımın, kardeşliğin olduğu yer neresi derseniz işte orası Erzincan’ımızdır.

Türk Kızılay'ı Türkiye Cumhuriyet Devleti var olduğundan beri hep baş tacı edilmiştir. Bütün yöneticiler, hükümetler, seçilmiş atanmış kişiler hep Kızılay'a hürmet ve muhabbetle bakmış, ellerinden gelen her türlü yardımı yapmıştır.

Türk Kızılay’ı Erzincan Şube Başkanlığının bugüne kadar Erzincan’ımızda ve çevre illerde yapmış olduğu başarılı ve onur verici çalışmalarından ötürü Kızılay şube başkanlığı görevini büyük bir özveri ile yapmış olan Halim Ferit Bayata’yı, geçmiş tüm başkanlarımıza ve yönetim kurullarına, gönüllülerimize teşekkürü borç biliyorum.

Çok çalıştılar, tüm mesailerini Kızılay için ayırdılar ve İlimize Kızılay Maden suyu fabrikası, Lojistik Merkezi, Çadır merkezi gibi birçok önemli katma değer kattılar.

Bizlerde aldığımız bu görevin ne kadar önemli, ne kadar fedakârlık gerektirdiğinin bilinci ile aldığımız bayrağı daha iyi noktalara taşımak için elimizden geleni yapmaktan kaçınmayacağımızın bilinmesini ister, Hepinize teşekkür eder saygılar sunarım” ifadelerine yer verdi.

TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ ERZİNCAN ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

Başkan Volkan Burak Mumcu

Üye MustafaPapuccu

Üye Ömer Keçeli

Üye Aynur Demirel

Üye SalihaGrses

Üye Yusuf Kenan Aydın

Üye Bülent Yavuzer’den oluştu.

Bu haber 328 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...