YAZARLAR

Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
05 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

T.C. ERZİNCAN İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

07 Aralık 2018 09:03

 

T.C.

ERZİNCAN

İCRA DAİRESİ

2013/11229 ESAS

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Erzincan İl, Merkez İlçe, 0 Ada, 862 Parsel, SAZTEPE Mahalle/Köy, MERA HANDI Mevkii, SULU TARLA Nolu Bağımsız Bölüm Sulu tarla vasfındaki taşınmazın borçlu adına kayıtlı ve hacizli olan 4/9 hissesi satışa konudur. Taşınmaz %1-2 eğimli ve kumlu tınlı koprak yapısına sahip, toprak derinliği iyi olup sulanabilme imkanına sahiptir. Bölgede yaygın olarak yetiştiriciliği yapılan tarım ürünlerinin yetiştiriciliği için uygundur. Keşif tarihi itibariyle parsel ekili olmayıp, parselin sınırına dikilmiş halde ortalama çapları 30 cm olan 24 adet ve ortalama çapları 15 cm olan 7 adet kavak ağaçları ile yaklaşık olarak 500 kg ağırlığında odunluk vasfında iğde ağaçları bulunmaktadır.Taşınmaz köy yerleşik alanı sınırları dışındadır.

Yüzölçümü : 16.435 m2 (4/9 hissesi satışa konudur)

Kıymeti : 44.163,00 TLKDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : 3402 Sayılı Kanunun 22. maddesinin 2. fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir şerhi ile Diğer (Konusu:"3083 sayılı Kanunun 3.Maddesi ve 8.Maddeleri ile 5403 sayılı Kanunun 17.Maddesine göre uygulama alanı içindedir." ) Tarih: 0 Sayı: şerhi vardır.

1. Satış Günü : 24/01/2019 günü 11:30 - 11:35 arası

2. Satış Günü : 25/02/2019 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Satış Odası - Erzincan Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / ERZİNCAN

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/11229 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,İİK NUN 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ : Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ yapılamamasıhalinde işbu gazetede ve elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebliğ yerine geçmek üzere ilanen tebliğ olunur.İhaleden kaynaklanan KDV ve DV en geç satış bedelinin yatırıldığı gün ihale alıcısı tarafından yatırılmalıdır. Aksi takdirde KDV ve DV'nin geç yatırılmasından kaynaklanan bütün cezalar ihale alıcısına ait olacaktır. İlan olunur.05/12/2018

 

 

 

 

Hakkı ÇELİK

İcra Müdür Yardımcısı

109210

 

 

 

 

Bu haber 593 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...