YAZARLAR

Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
05 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

Sağlık-Sen İçoğlu İle Devam Dedi

Sağlık-Sen’de İçoğlu güven yeniledi. Sağlık-Sen Erzincan Şubesinin 4. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile seçine giden Mevcut Başkan Halil İbrahim İçoğlu 100 delegenin oyunu alarak yeniden seçildi.

08 Kasım 2018 09:54

Sağlık-Sen İçoğlu İle Devam Dedi

 

Sağlık-Sen’de İçoğlu güven yeniledi. Sağlık-Sen Erzincan Şubesinin 4. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile seçine giden Mevcut Başkan Halil İbrahim İçoğlu 100 delegenin oyunu alarak yeniden seçildi.

 

Divan Başkanlığını Genel Başkan yardımcısı İdris Baykan’ın yaptığı genel kurul Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Genel kurul açılış konuşmalarını yapan Sağlık-Sen Erzincan Şube Başkanı Halil İbrahim İçoğlu; Sağlık-Sen Erzincan Şubemizin 4. Olağan Genel Kuruluna katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, Genel Kurulumuzun Ülkemiz, Erzincan’ımız ve sağlık teşkilatı için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz dedi.

Sözlerimin başında Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan'ı rahmetle anıyor, bugüne kadar sendikamıza hizmet etmiş, bu kutlu davanın bir ağaçtan bir ormana dönmesini sağlamış tüm teşkilat mensuplarımıza şükranlarını sunan İçoğlu konuşmalarında; “. Şeyh Edebali'nin, "İnsanı Yaşat ki, Devlet yaşasın" sözünün mirasçıları tarafından en fazla ihtiyaç duyulan bir zamanda kurulan ve memur sendikacılığının yüz akı Memur-Sen ve Sağlık-Sen camiasının bir neferi olarak bu davada sizlerle birlikte yer almaktan büyük bir onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Savaşların, sömürü, açlık ve fakirliğin kol gezdiği, ekonomik yaptırımların silaha dönüştürüldüğü, yeni sömürgeciliğin kanımızı emdiği, buna karşın insanlığın umudunu yitirdiği, mazlumların nefesinin kesildiği bir dönemde erdemliler hareketi olarak Memur-Sen’e, Sağlık-Sen'imize ve bu erdemli hareketin bütün temsilcilerine büyük sorumluluklar düşüyor. Bizler ‘erdemliler hareketi’ olarak; haklı, hakkaniyetli duruşumuz nedeniyle bir kesimin, bir ideolojinin, bir sınıfın değil bütün çalışanların, bütün Anadolu’nun, bütün insanlığın sesi olduk, umudu olduk, olmayı da sürdüreceğiz.

Ülkemiz ve İslam coğrafyası zor zamanlardan geçmektedir. Emperyalist zihniyetlerin coğrafyamızdaki kirli emellerini hayata geçirmek için başta Ülkemiz olmak üzere, komşu ülkelerde giriştikleri alçak eylemlere şahit oluyoruz. Ülkemizde de bu alçak eylemlere gezi kalkışması, 17/25 Aralık Operasyonu, 15 Temmuz hain darbe girişimi ve son olarak ekonomik saldırılarda şahit olmaktayız. Ancak tüm bu alçak saldırılar Türkiye'yi bir olmaya, diri olmaya ve her şartta Büyük Türkiye olma idealine ulaşmasından alıkoyamamıştır. Bu necip millet dün olduğu gibi bugünde hem içeride hem de dışarıdaki hainlere gereken cevabı vermiştir. Tüm bu yaşanan süreçler ve son olarak ekonomi alanında yapılan manipülasyonlara karşı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın; "Bunun adı Türkiye'ye operasyon çekmektir. Operasyonun amacı da tüm alanlarda Türkiye'yi teslim almaktır. Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz. Teslim olmayacağız..." sözü bizlerin mücadele azmini artırmış ve tek yürek olmamıza vesile olmuştur. Sağlık-Sen teşkilatları olarak milletin iradesine ve ülkemizin bekasına karşı girişilen tüm alçak saldırılarda hep en önde olduk.15 Temmuz hain darbe girişimi olduğunda daha darbenin ilk dakikalarından itibaren Memur-Sen ve Sağlık-Sen teşkilatları meydanlardaki yerini aldı. Üyesinden temsilcisine Şube Başkanından Genel Başkanına kadar tüm teşkilatımız bu alçak girişime karşı göğsünü siper etti. Kurulduğumuz günden bugüne kadar ve bundan sonra Türkiye'nin Sağlıkta en büyük sivil inisiyatifi olarak yerimiz her zaman milletimizin yanı olacaktır. Tercihimiz her zaman bu aziz milletin geleceğinden ve değerlerinden yana olacaktır.

Sağlık-Sen olarak ülkemizin yarınlarına dair söyleyecek bir sözümüzün ve duruşumuzun olduğunun farkındayız. Bununla beraber sağlık çalışanları adına yürüttüğümüz mücadelemize de ödün vermeden devam etmekteyiz. Bizler biliyoruz ki, çalışanın mutlu olduğu bir sistemde hizmet alanlar da mutlu olurlar. Memur-Sen 2018 yılı mayıs ayı itibariyle Türkiye'de 1.010.298 üye sayısı ile Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü olurken, Sağlık-Sen ise sağlık iş kolunda Türkiye'de 248 Bin 951 üye sayısına ulaşmıştır. Bizler de Erzincan Sağlık-Sen Şubesi olarak bine yakın üyesiyle katkı sağladık. Sağlık-Sen’in yükselen büyüme grafiğinde de, Sağlık-Sen’in 248 Bin üye sayısını aşmasında da siz değerli teşkilat mensuplarımızın payı çok büyük. Ancak Sayımız arttıkça kalitemiz düşmemeli; niteliğimiz sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına ışık kaynağı olmalıdır. Gücümüz ve niteliğimiz; Emeğin ve ekmeğin değerini daha da yükseltmenin, Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına daha fazla kazandırmanın, demokratikleşmeye katkı vermenin, daha fazla yorulmanın, alın ve akıl teri dökmenin sorumluluğunu yüklemektedir. Sağlık-Sen elde ettiği kazanımlarla beklentileri artırmaktadır. Bizler bu durumdan şikâyetçi değiliz bilakis çalışanların maddi ve manevi olarak çalışma koşullarının en üst düzeyde olmasını hedefliyoruz. Bunun içinde gece gündüz çalışıyoruz. Yıllarca mücadelesini verdiğimiz yıpranma payının hayata geçirilmesi sağlıkta şiddet konusunda AK Parti tarafından Meclise Yasa teklifi verilmesi bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir.

Ancak bu kazanımların elde edilirken hala önümüzde ek ödemelerde yaşanan sorunların çözümü, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, hekimlerin emekli maaşlarında yapılan düzenlemenin bir benzerinin diğer sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına yapılması ve en önemlisi Sayın Cumhurbaşkanımızın sözünü verdiği 3600 ek gösterge düzenlemesinin bütün çalışanları kapsayacak şekilde bir an önce hayata geçirilmesi gibi konularda vereceğimiz mücadeleler var.. Erzincan ölçeğinde ise çalışanlarımızın çalışma koşullarının iyileştirilmesi, yapılmakta olan hastane binalarımızın bir an evvel bitirilmesi, iş yükü git gide artan çalışanlarımızın yükünü hafifletmek için daha fazla kadro alınması, döner sermaye ödemesi için yapılan çalışmalarda daha iyi sonuçlar almak için takip, hassasiyet ve çabanın artırılması, görevlendirme, yer değiştirme ve atamalarda hakkın ve hakkaniyetin gözetilmesi, ehliyet ve liyakata dikkat edilmesi taleplerimiz arasındadır..

Sorumluluğumuz ve yükümüz artıkça çalışma azmimiz ve davamıza olan sevdamız da artmaktadır. Bize güç veren en önemli unsur bu büyük ve güzel ailenin bir ferdi olmamız ve böyle büyük bir teşkilata sahip olmamızdır. Bu duygu ve düşüncelerle bugüne kadar Şube yönetiminde ve işyeri temsilciliği görevlerinde bulunmuş, bu bayrağı onur ve şerefle taşımış kıymetli dava arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum. Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyor, Sabrınız için teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yapılan seçimlerin sonunda ‘Emin adımlarla, yine aynı heyecanla’ sloganıyla hizmete talip olan Erzincan şube yönetimi 100 delegenin de oyunu alarak güven tazeledi

Bu haber 193 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...