Anketimiz Katılın

Web Sitemizin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?
5 Temmuz 2018
   |    Sonuç Göster

YAZARLAR

Karaman, Dünün Uzak ve Yalnız Erzincan’ı Bugünün Bir Marka Değerine Dönüşüyor

24 Kasım 2021 16:42

Milletvekili Karaman, Erzincan, Türkiye’nin doğusunda, gözlerden ırak, gönüllerden uzak kendi halinde ve acılarıyla yoğrulmuş yalnız bir şehirdi. Bağrından çıkan devlet adamlarının gayretleriyle ivme kazanan şehrimiz, AK Parti iktidarının çalışma azmi ve gücü ile yükselişe geçti.

 

 

AK Parti Erzincan İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisinde konuşan Milletvekili Süleyman Karaman, Sözlerimin hemen başında, yüreği Erzincan ve Türkiye sevdası ile çarpan, Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı, Türk Dünyası’nın Aksakalı olarak teveccüh gören. Binali Yıldırım Beyefendiye, teşriflerinden ötürü duyduğum şükranları ifade etmek istiyorum" dedi.

 

Milletvekili Karaman konuşmasının devamında, “Erzincan, Türkiye’nin doğusunda, gözlerden ırak, gönüllerden uzak kendi halinde ve acılarıyla yoğrulmuş yalnız bir şehirdi. Bağrından çıkan devlet adamlarının gayretleriyle ivme kazanan şehrimiz, AK Parti iktidarının çalışma azmi ve gücü ile yükselişe geçti. Bir diriliş ve yükseliş sürecine merhaba dememizin miladı ise AK Parti Genel başkanvekili Binali Yıldırım'ın Bakanlık göreviyle birlikte Erzincan’a yapılan yatırımlar sayesinde oldu. Erzincan Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Binali Yıldırım’ın hamiliğinde, uzak ve yalnız bir şehirken bugün bambaşka bir çehre kazandı.

 

Bugün şehirlere ve uluslararası bağlantılarıyla ülkelere bağlanan büyük bir Erzincan var! Bugün üniversitesiyle adından söz ettiren, akademinin kalbinin attığı bir Erzincan var. Hava alanı, hızlı tren projesi, Ergan dağı, Duble yolları, ulaşım aksları,  stadyumu, spor tesisleri OSB’si, sağlık yatırımları ile göz dolduran ve geleceğe ümitle bakan bir Erzincan var. Bugün, kırsal kalkınması, tarım ve hayvancılık teşvikleri, sanayi ölçeğinde desteklenen altyapısı ile gelişen bir Erzincan var. Dünün uzak ve yalnız Erzincan’ı bugünün bir marka değerine dönüşüyor. Bu önemli markanın altında Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım imzası var. Allah ikisinden de ebeden razı olsun.

 

Dünyanın üzerinden tüm ağırlığıyla bir karabulut gibi geçen meşakkatli bir PANDEMİ süreci yaşadık yaşıyoruz. Sadece Türkiye özelinde değil, tüm dünyada yaşanan, hammadde, tedarik zinciri, ulaşım sıkıntıları ne yazık ki perakende fiyatlarını tetikledi. Birçok eleştiriye rağmen hala dünyanın en güçlü 20. Ekonomisi olan Türkiye de bu zor süreçten nasibini aldı. Hükümetimiz tüm gücüyle, bu süreci istismar eden stokçu, karaborsacı ve fırsatçılarla mücadelesini sürdürüyor. Ticaretin karaborsacıları ve ahlaksızları olduğu gibi, siyasetin de karaborsacı ve ahlaksızları var. Küresel bir ekonomik daralmanın sonuçlarını referans göstererek yatırım yapacak sermayedarları tehdit edenler işte bunlardır. Döviz kurlarındaki artışı referans göstererek Karadeniz ve Akdeniz hâkimiyetimiz üzerinden egemenlik haklarımızı kısıtlamak isteyenler işte bunlardır. Bunlar anavatana da, mavi vatana da düşman olanlardır. Bunlar, döviz kurlarını referans gösterip yerli ve milli Si HA’larımızın ihracatına köstek olmaya çalışanlardır. Bunları iyi tanıyalım. Bunların beslendikleri yer okyanus ötedir. Bunlar, kendini 15 Temmuz’da 1 dolara satan zavallılardır! Bunlar, PKK’lıların cenazesinde ağıt yakıp, şehir meydanlarında şehit bacına hakaret edip, yabancı kanallarda Türkiye’yi şikâyet edenlerdir.

 

BİZ BU SÜRECİ 2013’TE GEZİ PARKI OLAYLARINDA DA YAŞADIK.

 

Milletimize milyarlarca dolara mâl olan büyük bir Kaostan beslenenler zannettiler ki Türkiye yenilecek! Hayır, yanıldılar. Türkiye yenilmeyecek! Türkiye diz çökmeyecek! Türkiye bağımsızlık ve egemenlik haklarından vazgeçmeyecek! Türkiye, izzet ve onurunu 1 dolara satan hainlere teslim etmeyecek. Bakın bu ülke kağnı üzerinde, kadınlarımızın sırtında taşınan cephaneliklerle; milli mücadele ruhunu ayağında bir potin olmamasına rağmen yücelten erleriyle yedi düvele teslim olmadı! Bugün bu yedi düvelin beslediği kuklalara asla meydanı boş bırakmayız, bırakmayacağız. İktidarının 17 yılını geniş refah ve ekonomik bolluk Skalasında sürdürmüş olan AK Parti, bugünkü sorunları ehil ekonomi kurmayları ve karar verici mekanizmalarıyla yine aşacak. Her seçimde Recep Tayyip Erdoğan’a güvenen milletimiz 2023’te de bir kez daha yetkiyi Sayın Cumhurbaşkanımıza verecek inşallah. Ben buna inanıyor ve size güveniyorum.

 

AK PARTİ, TÜRKİYE KADAR BÜYÜK BİR AİLENİN ASİL ADIDIR

 

AK Parti, yüreği vatan sevdasıyla çarpanların siyasetteki baba ocağıdır. AK Parti, bir siyasi parti olduğu kadar gönlü Türkiye kadar büyük bir ailenin asil adıdır. AK Parti anaların duası, gençlerin umudu ve geleceğin teminatıdır. O yüzden bugün burada yapılacak istişareler, alınacak kararlar sadece Erzincan’ı değil, Ülkemizi de bağlamaktadır. Bugün burada konuşulanlar sadece Erzincan’ın değil; Gazze ve Halep’in ve mazlum halkların da yararınadır. Bugün burada konuşulanlar, dağda nöbet bekleyen vatan evlatlarının emeklerinin boşa çıkmayacağının nişanıdır. Allah hepinizden razı olsun. Ay yıldızlı bayrağımız bağımsız ve özgürce, şan ve şerefle dalgalansın diye evinizden, işinizden yeri geliyor okulunuzdan feragat ediyorsunuz. Ana kadememize sesleniyorum. Sizler 2023’te milletin emanetini bir kez daha alacak AK Parti’nin garantörüsünüz.

 

Kadın Kollarımıza sesleniyorum. Sizler, emeğin, fedakârlığın ve duanın harmanlandığı büyük bir davanın göz nurusunuz.

 

Gençlik kollarımıza sesleniyorum. X kuşağı, Y kuşağı, Z kuşağı… Ben bunları bilmem. Asımın neslisiniz, delikanlısınız, aslan gibisiniz. Teknofest kuşağısınız. 2023 zaferinin ilk müjdecisi sizlersiniz! Allah sizlerden de razı olsun. Bakın bugün aramızda Devlet Büyüğümüz Binali Yıldırım var şimdi bu salonun coşkusuyla ona bir söz verelim!2023 için Erzincan’a bugüne kadar alınan en yüksek oy oranının da üzerine çıkarak rekor tazelemeye söz veriyor muyuz" diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber 56 kez okunmuştur.
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz Maksimum 1000 karakter
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Yorumlar

0

Onay Bekleyenler

0
  Yükleniyor...